"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Mereääre ideekorje on täies hoos (0)
16. juuli 2015
Scanpix

Juuli alguses avatud veebilehele on laekunud juba palju põnevaid mõtteid Tallinna kesklinna mereääre kujundamiseks. Kutsume Sindki kaasa mõtlema ja unistama ning julgustame lennukaid ideid esitama.

Ideesid saab esitada ideekorje veebilehel aga ka homme algavatel Merepäevadel.

Esitatud ideedest loovad Linnalabori eksperdid kasutajakeskse nägemuse Tallinna kesklinna mereäärest, tekib nö suur pilt avalikust arvamusest. See on ideede kogumik, mis ei keskendu krundipiiridele ja detailplaneeringutele, vaid veeäärsele avalikule tegevusruumile. Kogutud ideede kogumikust saab Tallinna linnale inspiratsiooniallikas mereäärse avaliku ruumi kvaliteedi ja kasutatavuse tõstmiseks ning kaasajastamiseks. Mereäärsetele asutustele ja arendajatele on kogutud ideed vabavara, millega oma arenduse või asutuse atraktiivsust, ligipääsetavust, külastatavust ja seotust mereäärse piirkonnaga tõsta. 

Maaomanikel ja teistel huvitatud osapooltel on võimalus ideid edasi arendada, koostöös autori ja/või mõne spetsialistiga – niimoodi hakkavad ideed elama oma elu. Vähemalt Noblessneri kvartal ja Tallinna Sadam kui ideekorje toetajad on valmis oma lemmikideid teostusvõimalusega premeerima. Septembris 2015 võib seega mõnda lihtsat (või hoopis hullumeelset?) ideed mere ääres näha/kogeda. Samas otsime jätkuvalt teisigi uutele ideedele avatud maaomanikke ja arendajaid, kes tahaksid oma krundi väärtust vahekasutusega tõsta ning tallinlastele uusi elamusi mere ääres pakkuda.

Tallinna linnaplaneerimise amet (TLPA) on ideekorje partner, seega jõuavad kogutud ideed ruumilise arengu otsuste tegijateni. Ideekorje korraldajatena leiame, et TLPA võiks sellise avaliku huvi kaardistamise enda tööriistaks võtta ning teisalt soosida rohkem mereäärse piirkonna vahekasutust, vähendades avalikeks üritusteks ja ajutiste ehitiste paigaldamiseks bürokraatiakoormat.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.