"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Paet: EL-i ja India lepped võiks peatada kuni laevakaitsjad koju lastakse (0)
20. juuli 2015
Scanpix

Euroopa Parlamendi (EP) liige Urmas Paet pani Euroopa Komisjonile ette kaaluda Euroopa Liidu (EL) ja India uute lepete külmutamist kuni Eesti ja Briti kodanikest laevakaitsjad on taas kodumaal.

Paet saatis esmaspäeval Euroopa Komisjonile arupärimise, milles tõdeb, et Eesti ja Briti laevakaitsjate koju aitamise protsess on takerdunud, soovib teada komisjoni edasiste sammude kohta ning avaldab arvamust, et kuni Eesti ja Briti kodanikud pole taas kodumaal, tuleks kaaluda ka muude EL-i ja India suhete valdkondadega edasiliikumise ning uute lepete külmutamist.

Paet tuletas Euroopa Komisjonile meelde, et praeguseks on laevakaitsjad olnud Indias kinni juba aasta ja kümme kuud. “2014. aasta juulis mõisteti laevakaitsjad õigeks, ent otsus kaevati India politsei poolt edasi,” ütles Paet. “Ükski süüdistus jõus ei ole, kuid inimesi kodumaale ei lubata. Vastupidi – edasikaebuse kohtumenetlust on taas kuude võrra pikendatud.”

Ta lisas, et tegemist ei ole inimõigusi austava kohtumenetlusega, sest mingit sisulist vajadust laevakaitsjate kinnihoidmiseks Indias edasikaebuse menetluse ajal pole.

Sellest tulenevalt soovib Paet Euroopa Komisjonile saadetud arupärimises teada, millised on komisjoni lähiaja sammud, et saavutada Eesti ja Briti kodanikele võimalus Indiast lahkuda ja koju minna.

Samuti küsis Paet, milliseid EL-i ja India suhete aspekte India selline käitumine EL-i kodanikega mõjutab ning kas ja milliseid ELi-India kokkuleppeid ja muid suhete aspekte peaks peatama ja külmutama kuni Eesti ja Briti kodanikest laevakaitsjad on kodumaale lubatud.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.