"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Sotside juhatus hakkas valitsusleppe muutmist arutama (0)
20. juuli 2015
Scanpix

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) juhatus kogunes esmaspäeva õhtul arutama ettepanekuid koalitsioonilepingu muutmiseks, sotside esimehe Jevgeni Ossinovski sõnul laekus erakonna piirkonnaorganisatsioonidelt üle 150 muudatusettepaneku.

Ossinovski sõnul puudutab enamik neist majanduse elavdamist ja arengut ning aktiivsemat majanduse regionaalpoliitikat ja ääremaastumise vähendamist, vahendas BNS.

“Kindlasti saab tänane koosolek olema väga põhjalik ja pikk, kus me kõik need ettepanekud läbi arutame ja kindlasti jõuame ka omalt poolt sellise koondlähenemiseni, mida me siis lähipäevil ka koalitsioonipartneritega arutama asume,” ütles Ossinovski.

Küsimusele, kas sotside ettepanekud võivad viia koalitsiooni lagunemiseni, vastas Ossinovski, et usub, et mure neis suurtes küsimustes on kõikidel Eesti erakondadel ühine ning neile teemadele sisulist lahendust tahavad leida kõik.

“Loomulikult koalitsioonipartneritelt tuleb ka omapoolseid ettepanekuid, kuidas olukorda lahendada, see on täiesti normaalne, aga oleme kokku leppinud, et selle nädala jooksul alustame selle protsessiga, et analüüsime, missuguseid ettepanekuid on tehtud ja milles suudame kokku leppida,” lisas Ossinovski.

Sotsiaaldemokraatide piirkonnaorganisatsioonid panid möödunud nädala jooksul kirja oma ettepanekud koalitsioonileppe täiendamiseks. Esmaspäeval kogunenud juhatus vormistab ettepanekud ühtseks paketiks ja volitab erakonna esimeest Jevgeni Ossinovskit suhtlema teiste parlamendierakondade esimeestega, et leida ideedele toetust.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.