"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
Vilnius mälestab USA otsust mitte tunnustada Baltimaade annekteerimist (0)
23. juuli 2015
Scanpix

Leedu pealinnas Vilniuses tähistatakse neljapäeval 75 aasta möödumist USA deklaratsioonist, millega mõisteti hukka endise Nõukogude Liidu okupatsioon Balti riikides ja ei tunnustatud Baltimaade annekteerimist.

Sündmust tähistatakse Vilniuses Washingtoni väljakul ning selles osalevad ka Leedu president Dalia Grybauskaitė ja välisminister Linas Linkevičius. Tseremoonia päädib kontserdiga, vahendas BNS.

USA riigisekretär Sumner Welles tegi 1940. aasta 23. juulil ametliku avalduse, milles öeldi, et USA ei tunnusta Eesti, Leedu ja Läti annekteerimist endise Nõukogude Liidu poolt ning mõisteti hukka Moskva tegevus.

Ühendriigid jäid sellele seisukohale kogu Nõukogude Liidu okupatsiooni vältel.

“Mäletame seda deklaratsiooni … kui kustumatut märki meie ühisest pühendumusest vabadusele, suveräänsusele ja territoriaalsele terviklikkusele,” ütles USA riigisekretär John Kerry kolmapäeval.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.