"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Rohkem kui miljon eurot maksnud Kose alajaam alustas tööd (0)
25. juuli 2015
Scanpix

Võrguettevõte Elektrilevi pingestas 1,06 miljonit eurot maksnud uue Kose piirkonnaalajaama.

Tänaseks on kõik liinid ühendatud uue alajaamaga ning objekti lõpliku valmimiseni on jäänud vaid vana alajaama lammutustööd ning korrastada uue alajaama ümbrus, teatas Elektrilevi BNS-ile.

Alajaama ehitustööde käigus valmis kaasaegne alajaamahoone, kuhu paigaldati uus jaotusseade ning automaatika- ja juhtimisseadmed, mis võimaldavad kõiki lülitamisi teha distantsilt ja oluliselt lühendada rikete avastamise ja kõrvaldamise aega.  

“Vanad seadmed ei taganud enam piisvalt võimsusi tarbimise kasvuks ega võimaldanud kiire arenguga piirkonnas uute tarbijate liitumist elektrivõrguga,” selgitas uuenduste vajalikkust Elektrilevi projektijuht Karl Selgmäe.

“Uus alajaam on võrreldes eelnevaga justkui infotehnoloogia kontrollkeskus, mida dispetšer saab oma töölaua tagant lahkumata täielikult juhtida. Liinide ümberlülitamisi saab teha paari klikiga ning samuti on dispetšeri arvutiekraanilt näha kogu rikete- ja tarbimisinfo, mis võimaldab elektrivõrku kiiresti ja efektiivselt juhtida.”

Kose 35/10-kilovatine piirkonnaalajaam on Harju maakonna üks tähtsaim elektrivõrgu sõlmpunkt. Uus alajaam parandab elektrivarustuskindlust ligi 2400 majapidamisel ja ettevõttel Kose, Anija, Raasiku, Rae ja Albu vallas.

Kose alajaama uuendav ABB plaanib kõikide töödega septembri lõpus valmis saada ja objekti Elektrilevile üle anda.

Elektrilevi on suurim jaotusvõrguettevõte Eestis enam kui 30 võrguettevõtte seas, tuues elektri põhivõrguseadmetest kodude ja ettevõteteni pea kõikjal Eestis, välja arvatud Läänemaal, Viimsis ja Narvas. Elektrilevi haldab ligikaudu 64 000 kilomeetrit elektriliine ja 24 000 alajaama.  

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.