"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Odavbussifirma müüs üle 4000 üheeurose pileti (0)
27. juuli 2015
Scanpix

Möödunud kuul esimesena üheeurosed bussipiletid turule toonud Eesti odavbussifirma Simple Express on tänaseks müünud 4432 rekordmadala hinnaga piletit. Kokku on reisijad selle ajaga ostnud 53 776 bussipiletit.

Odavbussiliinidel Simple Expressi nime kasutava Lux Expressi juhatuse esimehe Hannes Saarpuu sõnul saavad esimesena pileti ostnud kliendid alati kõige soodsama hinna.

“Simple Expressi järgmise kuu üheeurosed piletid tulevad müüki eelneva kuu esimesel kuupäeval ning kõige soodsamaid pileteid jätkub kiirematele broneerijatele. Seega soovitan bussireisi planeerides piletid varakult ära osta,” sõnas Saarpuu.

Näiteks 1. augustil alustab ettevõte oma kodulehel www.simpleexpress.eu üheeuroste piletite müüki septembri kuu reisidele.

Eesti esimese odavbussifirma hinnapoliitika on sarnane odavlennufirmade omale, bussitäituvuse kasvades kasvab ka pileti hind, mis Simple Expressi kodulehelt ostes ei ole siiski kunagi kallim kui 5 eurot. Ettevõtte kodulehelt osteti kokku 16 354 bussipiletit. Pileteid on võimalik osta ka bussides ja bussijaamades, kuid seal tuleb reisijal maksta sõltuvalt hinnatsoonist 1-2 eurot rohkem.

Lux Express tõi odavbussifirma turule juba mullu augustis. Saarpuu sõnul on klientide tagasiside soodsa hinnaga teenusele väga positiivne ja nõudlus odavate piletite järgi väga suur, seega otsustati ka hinnamudelit veelgi paindlikumaks teha ja lisada uusi väljumisi.

Alates 26. juunist lisas Simple Express väljumisi olemasolevatel Tallinn-Narva-Tallinn ja Tallinn-Tartu-Tallinn liinidel, kus mõlemal liinil tõusis reiside arv ühel suunal viie väljumiseni päevas. Lisaks avati ka uus Tartu-Narva-Tartu liin, kus toimub ühel suunal kolm väljumist päevas.

Veel sel aastal laiendab Simple Express tegevust kõikidesse suurematesse Eesti linnadesse ja viib odavbussiliinid ka mitmetele uutele liinidele. Laienemist võimaldavad oktoobri alguses kehtima hakkavad ühistranspordiseaduse muudatused, mis avavad turu senisest enam kommertsveoliinidele. Simple Expressi juht lubab, et kindlasti on tulemas uued ühendused Rakvere, Pärnu, Viljandi ja paljude teiste suuremate Eesti linnadega.

Simple Express odavbussiliinid kuuluvad rahvusvahelise haardega Eesti bussiettevõttele Lux Express, mis preemiumtootena pakub klientidele regiooni kõrgeima teenindusstandardiga reise.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.