"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Eesti Juristide Liit osutab Tallinna Linnakantseleis tasuta õigusabi (0)
30. juuli 2015
Scanpix

Eesti Juristide Liit pakub Tallinna Linnakantseleis (Vabaduse väljak 7) 28. augustini tasuta õigusnõustamise teenust. 

Tasuta õigusabi osutatakse Linnakantseleis selleks ettenähtud boksis. Esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti osutatakse õigusabi eesti keeles, teisipäeval ja neljapäeval vene keeles. Õigusabi osutavad üliõpilased Gerli Helene Gritsenko, Karin Tartu, Olga Kuulme, Ann-Enel Valter, Piret Rummi, Marit Rüüsak ja Kätlin Robas. Üliõpilased võtavad kliente vastu tööpäeviti 10.00-14.00.

Õigusnõustajad on valmis vastama linnaelanike kõikidele põhilistele õigusalastele küsimustele erinevatest valdkondadest (perekonnaõigus, tööõigus, pärimisõigus, üüri- ja võlasuhted jne). Keskmiselt on ühe kliendi nõustamiseks aega 20 minutit.

“Tallinna Linnakantseleis on Eesti Juristide Liit osutanud õigusabi juba pikka aega. Ühest küljest on see hea võimalus õigusüliõpilastel enda juba omandatud teadmisi praktikas rakendada ning teisalt saavad Tallinna elanikud oma põhilistele probleemidele lahenduse. Tuleb aga silmas pidada, et tegu on üliõpilastega, kel pole veel pädevust iseseisvalt kohtutesse dokumente koostada ning keerulisemate probleemide lahendamine nõuab rohkem aega,” märkis Eesti Juristide Liidu noorjuristide projektijuht Katarina Kiiver.

Nõustamine toimub Tallinna Linnakantseleis iga päev 10.00-14.00 elava järjekorra alusel.

 

Eesti Juristide Liit on tasuta õigusabi osutanud alates 2002. aastast ning aastas nõustatakse sel viisil keskmiselt 10 000 inimest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.