"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
TTÜ kuratoorium arutab Aaviksoo ametisse kinnitamist (0)
30. juuli 2015
Scanpix

Täna kell 11 kogunes Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) kuratoorium, kes muude päevakorrapunktide seas arutab ka seda, kas kinnitada ametisse 22. mail rektoriks valitud akadeemik Jaak Aaviksoo.

Seda, kas Aaviksoo astub 1. septembril rektorina ametisse, peaks selguma täna kella 13.30 ajal, vahendas Postimees.

Kuratoorium valis 22. mail akadeemik Jaak Aaviksoo TTÜ rektoriks kaheksa poolthäälega. Veidi peale seda seadsid aga neli kuratooriumi liiget hääletustulemuse kahtluse alla, kuna nad kinnitasid, et kõik neli hääletasid Aaviksoo vastu. Tulemus 7:4 poleks aga Aaviksoo valimiseks piisav olnud.

Neli kuratooriumi liiget – Sandor Liive, Toomas Luman, Anneli Heinsoo ja Robert Kitt – esitasid haridusminister Jürgen Ligile tagasiastumisavalduse, mille minister ka rahuldas. Lisaks otsustas Ligi kutsuda kuratooriumist tagasi ka Heiti Hääle.

Valitsuse otsusega määrati kuratooriumi uude koosseisu senistest liikmetest Anneli Heinsoo ja Robert Kitt. Kolm uut valitsuse määratud liiget on Väino Kaldoja, Ülo Jaaksoo ning Gunnar Okk. TTÜ nõukogu on kuratooriumisse valinud Andres Öpiku, Rainer Katteli, Renno Veinthali ja Ardo Kamratovi. Eesti Teaduse Akadeemia on nimetanud kuratooriumi liikmeks professor Mart Saarma.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.