"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Aaviksoo palk TTÜ rektorina on 5500 eurot kuus (0)
03. august 2015
Scanpix

Tänavu mais Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) rektoriks valitud ja möödunud nädalal neljapäeval ametisse kinnitatud Jaak Aaviksoo kuupalk hakkab olema 5500 eurot, lisaks saab rektor enda kasutusse ametiauto.

TTÜ pressiesindaja ütles BNS-ile, et kuratoorium määras rektorile makstava tasu suuruseks 5500 eurot kuus ja õiguse kasutada ametiautot. Pressiesindaja sõnul olid samad tingimused ka praegu ametis oleval rektoril.

Aaviksoo astub ametisse 1. septembril, tema ametiaeg kestab viis aastat.

Jaak Aaviksoo lõpetas 1976. aastal cum laude Tartu Ülikooli teoreetilise füüsika erialal, aastal 1982. aastal kaitses Teaduste Akadeemia Füüsika Instituudis teadurna töötanud   Aaviksoosamas füüsika-matemaatikakandidaadi kraadi.

Ta on töötanud ja stažeerinud Novosibirski Soojusfüüsika Instituudis, Max-Plancki Tahkiseuuringute Instituudis Saksamaal, Osaka Ülikoolis Jaapanis ning Pariisi Ülikoolis Prantsusmaal.

Alates aastast 1992 on Aaviksoo Tartu Ülikooli optika ja spektroskoopia professor, aastatel 1992-1995 oli ta Tartu Ülikooli prorektor, aastatel 1996-1998 eksperimentaalfüüsika ja tehnoloogia Instituudi juhataja ning aastatel 1998-2007 Tartu Ülikooli rektor.

Aaviksoo on olnud kaks korda ametis haridusministrina ja korra kaitseministrina, ta on kuulunud kolme riigikogu koosseisu.

Aaviksoo sai 1994. aastal akadeemikuks, ta on ka Turu ülikooli audoktor, Lapi ülikooli audoktor ning Academia Europaea, Eesti Füüsika Seltsi, Kaitseliidu vanematekogu ja Rotary Klubi liige.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.