"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Rae vald vallandas Vaida põhikooli staažika direktori (0)
03. august 2015
Scanpix

Rae vald vallandas tööülesannete rikkumise tõttu Vaida põhikooli staažika direktori, kooli õpetajad nõuavad valla otsuse tühistamist ja koolijuhi tööle ennistamist.

Rae vallavanem vabastas ametist Vaida põhikooli staažika direktori Indrek Uuemaa, kes töötab ka vallavolikogu revisjonikomisjoni esimehena. Uuemaad süüdistatakse korduvas tööülesannete rikkumises. Koolijuhi toetuseks hakati koguma allkirju, kirjutab Eesti Päevaleht.

Uuemaa sai vallandamisest teada juuni lõpus, kui oli juba ametlikult suvepuhkusel. Vallavalitsus andis mõista, et Uuemaad enam ei usaldata ja tal tuleb Vaida põhikooli direktori ametikohalt lahkuda.

Rae valla abivallavanem Priit Põldmäe ütles, et töösuhe Uuemaaga lõpetati vallavalitsuse algatusel usalduse kaotamise tõttu. „Tööleping lõpetati Indrek Uuemaa korduvate tööülesannete rikkumiste tõttu, millele olime ka varem tähelepanu juhtinud, kuid tulemusteta,” täpsustas Põldmäe.

Koolidirektori sõnul ei ole ta saatnud korda ühtegi tegu, millega võinuks kaasneda tööandja usalduse kaotus. „Abivallavanema süüdistused minu tööülesannete korduvate rikkumistega on puhas laim ning minu au ja väärikuse teotamine,” väitis Uuemaa. „Priit Põldmäe puhul on tegemist roolijoodikust abivallavanemaga, kes ei saa tihti üldse aru, millega on tegemist,” täiendas ta.

Uuemaa sõnul ei vasta tõele väide, et mõnele rikkumisele on varem tulemusteta tähelepanu juhitud. „Rae vallavalitsus on hoopis rikkunud tööandjana töölepinguseadust, mis kohustas täitma oma kohustusi minu suhtes lojaalselt,” süüdistas Uuemaa.

Kooli personal tegi direktori vallandamisest kuuldes toetuskirja. Sellele andsid oma allkirja 24 töötajat, kelle hinnangul oli Rae vallavalitsuse otsus staažikas koolijuht ametist vabastada arusaamatu. Töötajad nõuavad ühtlasi valla otsuse tühistamist ja Uuemaa tööle ennistamist.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.