"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kuidas kaitsta nutiseadet suvekuumuse eest? (0)
07. august 2015
Samsung

Suvesoojus on lõpuks Eestit vallutamas ning kauaoodatud soojakraadid meelitavad inimesi toast välja ilma nautima. Paljudel on nutitelefon kaaslaseks ka puhkehetkel, kuid kuumal suvepäeval tuleb meeles pidada, et nutiseadmeid ei soovitata hoida pikka aega päikese käes ega jahutada merevees. 

Samsung Eesti tooteeksperdi Henry Tiituse sõnul on nutitelefoni jaoks parim temperatuurivahemik 10 – 35 kraadi. “Kasutades telefoni kuumal suvepäeval otse päikese käes, võib see üle kuumeneda ja muutuda tavapärasest aeglasemaks. Olukorra ennetamiseks tasuks telefoni laadida rakendus Cpu temperature, mis annab ülevaate aku ja süsteemi temperatuurist ning teavitab kasutajat ülekuumenemise ohu korral,” rääkis Tiitus.

Soovitused nutiseadme kasutamiseks kuumal suvepäeval:

Hoia telefoni varjulises kohas!  “Päikese kätte jäetud telefon võib muutuda nii kuumaks, et seda taas kätte võttes võib saada lausa kõrvetada. Sulle võib ju kuum päike meeldida, kuid nutiseadet ei tasuks jätta päikese kätte vedelema ,” sõnas Tiitus.

Nutiseadme ülekuumenemise korral eemalda telefoni kaitsev korpus! Korpus, mis kaitseb nutitelefoni võimalike kahjustuste, on soovitav kuuma ilma puhul eemaldada, sest siis saab seade rohkem õhku ja ülekuumenemise oht väheneb.     

Lülita telefon ja rakendused säästurežiimile! Telefoni temperatuur tõuseb kuumal suvepäeval tavapärasest kõrgemaks ning rakenduste kasutamine võib seda veelgi kergitada. “Soovitan välja lülitada eest kõik telefoni ja akut koormavad rakendused, mida ei ole parasjagu vaja kasutada. Las telefon ka puhkab! Võimaluse korral lülitage sisse energiasäästurežiim, mis katkestab ebavajalikud protsessid ning säästab akut,” selgitas Tiitus.

Ära jäta telefoni autosse! Kinnises autos tekkiv kasvuhooneefekt võib ajada telefoni nii kuumaks, et seade saab pöördumatuid kahjustusi. “Päikese mõjul muutub auto mõne hetkega väga kuumaks, mistõttu tõuseb kiirelt ka telefoni temperatuur. Selle tagajärjel võivad telefoni sees olevad koostisosad saada kahjustada. Lisaks on armatuurlauale jäetud telefon ahvatluseks pikanäpumeestele, kes võivad telefoni põrgukuumusest ja hoolimatust kasutajast päästmise eesmärgil endale igaveseks kasutada võtta,” märkis Tiitus.

Enne jahutavat suplust kontrolli püksitaskuid! Kuuma ilmaga võib tekkida soov end veekogus jahutada, kuid enne vette sukeldumist tasuks üle kontrollida oma püksitaskud, sest telefoni jahutamiseks pole soovitatav vett kasutada.

Jahuta varjus! Kui telefon siiski üle kuumeneb, tuleb seade välja lülitada ja viia varjulisse kohta jahenema. “Telefoni võib taas sisse lülitada alles siis, kui ta on saavutanud oma tavatemperatuuri,” lisas Tiitus.

Kindlusta telefon! “Suvel võib ikka juhtuda, et telefonidega juhtub tavapärasest rohkem õnnetusi. Nutitelefoni paranduskulud võivad sellisel juhul olla suured või vajab telefon üldse väljavahetamist. Samsung pakub laiale valikule oma toodetele ekraanikaitse kindlustust ning alates juulist on Galaxy S6 ja S6 edge telefonid ainsana Eestis kindlustatud ka veekahjustuste vastu,” tutvustas Tiitus. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.