"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Põhja-Korea loob "Pyongyangi ajavööndi" (0)
07. august 2015
Scanpix

Põhja-Korea teatas reedel, et liigutab 15. augustil oma kella 30 minuti võrra tagasi ja loob uue "Pyongyangi ajavööndi", mis muudab "pahatahtlike" jaapanlaste poolt üle saja aasta tagasi Põhja-Koreale kehtestatud ajastandardi.

Põhja-Korea ajaks saab pärast muudatust GMT+8.30. Jaapani ja Lõuna-Korea ajavöönd on GMT+9.00, vahendas BNS.

Pyongyang tähistab tänavu 70. aastapäeva tollal veel ühendatud Korea poolsaare vabanemisest Jaapani koloniaalvõimu alt, mis kestis 1910.-1945. aastani. Eelkoloniaalajastu Koreas oli ajavööndiks GMT+8.30, kuid jaapanlased muutsid selle oma ajavööndile vastavaks 1912. aastal.

Lõuna-Korea ühinemisministeeriumi hinnangul tekitab muudatus mõningaid ebamugavusi peamiselt mõlema Korea hallatavas Kaesongi tööstuspargis, ütles ministeeriumi pressesindaja Jeong Joon-Hee.

“Lühiperspektiivis võib esineda mõningaid ebamugavusi Kaesongi sisenemisel ja väljumisel … Pikemas ajavaates võib olla mõjusid standardite ühendamisele ja erinevuste vähendamisele kahe poole (Korea) vahel, lisas ta.

Lõuna-Korea muutis oma ajavööndit 1954. aastal, millega samuti märgiti eraldumist Jaapani võimu alt, kuid muutis selle tagasi 1961. aastal pärast Park Chung-Hee võimuletulekut riigipöördega. Parki otsuse põhjuseks oli soov, et kaks peamist USA liitlast regioonis – Lõuna-Korea ja Jaapan – tegutseksid samas ajavööndis, sest siis on lihtsam kavandada sõjalist koostööd.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.