"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ossinovski: SDE-l pole mingisuguseid suhteid Oleg Ossinovskiga (0)
10. august 2015
Scanpix

Lätis korruptsiooniskandaali sattunud ärimehel Oleg Ossinovskil ja Sotsiaaldemokraatlikul Erakonnal (SDE) puuduvad praegu igasugused suhted, kinnitas SDE juht ning Oleg Ossinovski poeg Jevgeni Ossinovski.

“Mina ja minu isa oleme kaks väga erinevat inimest nii oma seisukohtadelt kui ka tegevusaladelt. Kindlasti ei tee tema poliitikat ja mina äri,” rõhutas Jevgeni Ossinovski, vahendas BNS.

Tema sõnul on SDE ja Oleg Ossinovski vahel praeguseks igasugused suhted katkestatud. “Selles mõttes mingisugust küsimust SDE kontekstis pole,” viitas Ossinovki Lätis käivale kriminaaluurimisele.

Ossinovski rõhutas, et ta pole isiklikult kursis oma isa äritegevuse üksikasjadega. “Minu seisukoht nii SDE juhina kui ka kodanikuna on kindlasti ühene, et korruptsioon on lubamatu. Usun, et Läti õiguskaitseorganid teevad oma tööd hästi,” lisas Ossinovski.

Läti riigi omandis oleva Latvijas  Dzelzceļši (Läti Raudtee) juhatuse esimehe ametikohalt tagandatud Uģis Magonis, kelle pidas neljapäeva öösel kinni Läti korruptsioonivastase võitluse büroo (KNAB), võis saada altkäemaksu Eesti raudtee-ettevõtjalt Oleg Ossinovskilt, kirjutas Läti päevaleht Diena.

Lehe andmetel võis Magonis saada 500 000 eurot altkäemaksu seoses Läti Raudtee veeremit haarava tütarettevõtte LDz Ritošā Sastāva Serviss korraldatud hankega nelja diiselveduri ostmiseks, mille võitis Ossinovskile kuuluv Skinest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.