"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Sead maetakse elanike vastuseisust hoolimata (0)
11. august 2015
Scanpix

Torma vald pole rahul otsusega, millega maetakse valla prügila territooriumile 200 tonni hukatud sigu, kuid keskkonnaameti arvates on tegu halbadest variantidest parimaga.

Jõgevamaal Puurmani vallas sigade Aafrika katku nakatunud sead tuleb utiliseerida, ent ligi 6500 siga kogumassiga 300 tonni on kiireks utiliseerimiseks liiga suur mass, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Seega otsustas Jõgeva tauditõrjekomisjon 200 tonni lähivalda Tormasse matta. Torma vallavanema Triin Pärsimi sõnul on ametite otsus aga arusaamatu.

“Miks valitakse välja matmispaik sellesse Eestimaa piirkonda, Ida-Eestisse Peipsi äärde, kus tegelikult täna ei ole leitud looduses sigade Aafrika katku ehk mis on taudivaba tsoon,” rääkis vallavanem.

Keskkonnaameti looduskaitse osakonna nõuniku Teet Koitjärve sõnul oleks parim variant loomad Puurmani matta, ent sealne piirkond jääb Adavere nitraaditundlikule alale, kus põhjavee reostusoht matmisel on väga suur. Seega tuli otsida alternatiive.

“Sealne pinna- ja põhjaveekaitstus on hoopis parem kui Jõgeva maakonna lääneosas. Ja prügila osas me teame, mis seal on. Prügila arendamise käigus on tehtud erinevaid uuringuid ja hinnatud keskkonnamõjusid,” ütles Koitjärv.

“Ma ei usu, et leiduks ükski omavalitsus, kes oleks sellise suure loomade matmispaiga üle õnnelikud,” lisas ta.

Sead maetakse kuni seitsme meetri sügavusele.

Loe ka:

Mustvee linnapea peab katkusigade matmist ohuks Peipsi järvele

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.