"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna majutusettevõtetes kasvas Aasia turistide hulk (0)
12. august 2015
Scanpix

Statistikaameti 2015. aasta majutustegevuse aruande põhjal selgub kolm trendi: Tallinna majutusettevõtete kasutajate seas on tõusnud nii siseturistide kui ka ärireisijate osakaal. Möödunud aasta sama perioodiga võrreldes on kasvanud ka Tallinna majutusettevõtetes peatunud Aasia riikidest saabunud külastajate arv.

2015. aasta 1. poolaastal ööbis Tallinna majutusettevõtetes kokku 703 123 turisti, mis on eelmise aasta 1. poolaastaga võrreldes  3% vähem. Siseturistid moodustasid sellest hulgast 15% ning välisturistid 85%. Majutatud välisturistide arv langes küll 6%, kuid samal ajal on Tallinna majutusettevõtetes ööbinud siseturistide hulk 21% tõusnud.

“Kuna statistikaameti majutusstatistika sisaldab üksnes majutusettevõtteid, kus on vähemalt viis voodikohta, ei kajastu selles külaliskorterites ööbinud turistide arv, mistõttu tegelik majutatute arv on kindlasti suurem, kuid selle kohta kindlad andmed puuduvad,” täpsustas abilinnapea Arvo Sarapuu.

71%  kõigist majutunud turistidest defineerisid reisi eesmärgiks puhkuse. Tööreisid moodustasid 27% ning reisid muul eesmärgil 2%. Puhkusereisijate arv langes aasta varasema perioodiga võrreldes 5% ning tööreisil käinute arv tõusis 3%. Suurim turistide hulk ehk 48% kõigist külastajatest saabus Soomest, 10% Venemaalt.

Venemaa päritolu turiste majutus Tallinnas võrreldes möödunud aasta sama ajaga 37% vähem (- 37 189 turisti). Soome turistide arv kahanes 5% (-14 268 turisti). 4% langes ka Rootsist pärit külastajate arv, moodustades 3% kõikidest välisturistidest. Saksamaalt tulnud külastajate arv langes 2% ja moodustas 5% kõikidest välisturistidest.

2014. aasta 1. poolaasta tulemustega võrreldes majutus Tallinnas 17% rohkem välisturiste Lätist, moodustades 4% kõigist välisturistidest; Norrast tulnud ja Tallinnas majutunud külastajate arv tõusis 10%, moodustades 2% kõigist välisturistidest; Suurbritanniast saabunud turistide arv tõusis 11%, moodustades 3% kõigist välisturistidest.

2015. aasta uue trendina on märgata Aasiast saabuvate turistide hulga tõusu. Võrreldes 2014. aastaga on Aasia turistide arv tõusnud 29%, moodustades 1. poolaastal Tallinnas ööbinud välisturistidest 4%.   

Tubade täituvus oli 2015. aasta 1. poolaastal 58,5%, mis vähenes möödunud aasta sama perioodiga võrreldes 1%. Ööpäeva keskmiseks maksumuseks kujunes 40 eurot ning majutusteenuste müük langes aastases võrdluses 1%.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.