"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VTA tuvastas uued seakatkujuhtumid Võru- ja Viljandimaa kodusigadel (0)
12. august 2015
Scanpix

Veterinaar- ja toiduamet (VTA) pani sigade Aafrika katku Võrumaal asuvas 1800 koduseaga farmis ja Viljandimaal asuva 2900 koduseaga farmis.

Võrumaa farm asub Haanja vallas Luutsniku külas ja Viljandimaa farm Tarvastu vallas Pikru külas, ütles põllumajandusministeeriumi avalike suhete osakonna nõunik Karin Volmer, vahendas BNS.

Pikru külas olev farm kuulub BNS-i andmetel OÜ-le Nukike. Farm kuulus Euroopa Komisjoni poolt kehtestatud kolmandasse ehk rangeima järelevalvega ohutsooni.

Luutsniku külas oleva farmi omanik on Postrum OÜ. Ka see farm kuulus kolmandasse tsooni.

Tarvastu vallast on leitud pea pooled seakatku juhtumid metssigadel. Varem on seakatk avastatud ka HKSCanile kuuluvast 2149 seaga farmist samas vallas Vooru külas.

VTA on seakatku kodusigadel leidnud seni Lääne-Virumaal, Valgamaal, Tartumaal, Viljandimaal ja Jõgevamaal. Kokku on hukatud üle 10 000 säärastest farmidest pärit siga.

Inimestele sigade Aafrika katk ohtu ei kujuta, kuid võib põhjustada ulatuslikku majanduslikku kahju seakasvatussektorile. Iga loomapidaja peab järgima kehtestatud bioturvalisuse meetmeid, et oma loomi taudi eest kaitsta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.