"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
OTSE: Riigikogu arutab Kreeka abipaketi küsimust (0)
18. august 2015
Scanpix

Seni on koalitsioonierakonnad öelnud, et toetavad Kreekale kolmanda abipaketi andmist. Opositsiooni on seisukohal, et Kreeka on võimetu laene tagasi maksma.

Tänase erakorralise istungjärgu päevakorras on Vabariigi Valitsuse esitatud riigikogu otsuse “Euroopa Komisjoni ja Kreeka Vabariigi vahel sõlmitava vastastikuse mõistmise memorandumi kavandi heakskiitmine” eelnõu esimene lugemine.

Kreeka esitas taotluse Euroopa Stabiilsusmehhanismist (ESM) abi saamiseks 8. juulil. 12. juuli euroala tippkohtumisel lepiti kokku poliitikatingimused, mille Kreeka peab täitma, et abi saada.

Sellele järgnesid läbirääkimised Kreeka valitsuse, Euroopa Komisjoni, Euroopa Keskpanga ja Rahvusvahelise Valuutafondiga, kus pandi paika reformide kava.

Kreeka kolmanda abiprogrammi toetus eeldab riigikogu täiskogu nõusolekut. Hääletusele pannakse vastastikuse mõistmise memorandum, mis sisaldab programmi majanduspoliitilisi tingimusi.

Kell 14 algav istungjärk kestab kuni päevakorra ammendumiseni. 

Vaata otseülekannet siit!

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.