"Olen aeg-ajalt kuulnud, et kolleegid mujal maailmas imestavad, kuidas meil on õnnestunud siin luua nii elav ja kõrgel tasemel muusikaelu."

Tõnu Kaljuste, dirigent
Viimsi veekeskuses raskelt viga saanud naine suri haiglas (0)
18. august 2015
Scanpix

Viimsi veekeskusest laupäeva õhtul raskes seisus kiirabiga haiglasse viidud 42-aastane naine suri teisipäeval Põhja-Eesti Regionaalhaigla intensiivravi osakonnas.

Arstide esialgsel hinnangul oli naine enne veekeskusesse minekut terve ning tema surm ei ole seotud ootamatu terviserikkega, teatas Põhja ringkonnaprokuratuur BNS-ile.

Surmaga lõppenud õnnetuse põhjuste väljaselgitamiseks alustasid politsei ja prokuratuur esmaspäeval kriminaalmenetlust. 

Põhja ringkonnaprokurör Kelly Kruusimägi sõnul on menetluse alustamise põhjuseks see, et naine oli vees oluliselt kauem kui seda oli esialgse info põhjal alust arvata. “Tänaseks on läbi vaadatud veekeskuse turvakaamera salvestised. Neilt on näha, et veekeskuse vetelpäästjad reageerisid pärast uppumisohus olevast naisest teada saamist kiiresti, tõid ta koheselt veest välja ning alustasid elustamist. Seejuures olid vetelpäästajatele abiks keskuse külastajad, kes aitasid naist elustada kiirabi saabumiseni,” ütles Kruusimägi teisipäeval.

Tema sõnul vajab siiski selgitamist, miks toodi naine veest välja sedavõrd hilja, et tema elu ei olnud võimalik päästa.

Viimsi Veeklubi ujumistreener Bruno Nopponen ütles Pealinnale, et liutorust basseini kukkumine kujutab uppumisohtu. “Igasugune torust allatulek, olenemata sellest sa oled meeter või meeter kaheksakümmend, on ohtlik, kuna kaob tasakaalutsenter.”

Nopponeni sõnul võib liutorust alla laskmine olla ohtlik kõigile, nii lastele kui ka täiskasvanutele ja isegi professionaalsetele ujujatale. “Peale torus pöörlemist peab inimene vees olles end õiget pidi keerama, aga vee all ei pruugi kohe arugi saada, mis pidi ollakse. Inimesel kaob kontroll olukorra üle. Inimene ei oska ka hinnata, kui kaua veetorust välja jõudmine aega võib võtta, see ka ehmatab ja lisab segadustunnet.”

Kriminaalmenetlust alustati karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb raske tervisekahjustuse põhjustamist ettevaatamatusest. Lisaks füüsiliste isikute tegevusele uuritakse ka võimalust, et traagiliste tagajärgedega õnnetuse põhjuseks on juriidiliste isikute tegevus. 

Menetlust juhib Põhja ringkonnaprokuratuur ning viib läbi Põhja prefektuur.

 

Loe ka:

Esmaabi spetsialist Mare Liiger: “Lilla toru on ohtlik atraktsioon – õnnetusi võib tulla veel!”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.