"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kas Kadriorgu tuleb peremees või perenaine? (0)
26. august 2015
Scanpix

Veidi vähem kui aasta pärast saab Eesti uue presidendi ning järjest enam on rahva poolehoidu võitmas värske välisminister Marina Kaljurand.

Uuringufirma TNS Emor küsitles augusti keskel 1203 Eesti elanikku nende kodus intervjuusid tehes, samuti interneti teel, et teada saada, keda inimesed eelistaksid Lennart Meri, Arnold Rüütli ja Toomas Hendrik Ilvese järel näha uue Eesti presidendina, kirjutas Postimees.

Etteantud presidendikandidaatidest on kõige populaarsem Marina Kaljurand (14,3 protsenti), teisel kohal on Tallinna linnapea ametisse naasnud Edgar Savisaar(13,2 protsenti), kolmandal kohal on Siim Kallas (11,2 protsenti) ja neljandal kohal 10,1 protsendiga europarlamendi saadik Indrek Tarand.

Emori uuringuekspert Aivar Voog leidis, et Kaljuranna populaarsuse tõus võrreldes märtsis tehtud küsitlusega on seotud tema kui välisministri sagedasema esinemisega meedias.

Kõik kolm esimest nime – Kaljurand, Savisaar, Kallas – eeldaks riigikogus valituks saamiseks mitmekäigulisi poliitkokkuleppeid ja palju kombineerimist. Hoolimata Kallase “armastan-vihkan” suhtest kodupartei Reformierakonnaga, võib ta olla siiski kõige tõenäolisem riigikogust valijameeste vooru edasipääseja. Tarandil, kel parteide puhul vähe lootust, on küsitluse kohaselt suurim toetus nooremate ja väikelinnades elavate vastajate seas, mis võiks talle teatud eelise anda valijameeste valimisvõimaluse puhul.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.