"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
TÜ filosoofiateaduskond peab remondi tõttu õppetöö edasi lükkama (0)
27. august 2015
Scanpix

Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna mitmes hoones tuleb osa õppetööst nädala võrra edasi lükata, sest remont ei ole veel lõppenud.

Lossi tänav 3 hoones alustab uuel õppeaastal tööd maailma keelte ja kultuuride kolledž. Viimaste nädalate jooksul on selgunud, et tuleval nädalal täies ulatuses õppetööd alustada ei saa, vaid tuleb veel oodata. Sama olukord on maaliosakonnas, kus õppetöö algab samuti ülejärgmisel nädalal, vahendas BNS Tartu Postimeest.

“Lükkasime õppetöö nädal aega edasi, et ei tekiks olukordi, et meil polegi kuskil õpetada ja inimesed ei saa oma tööruumidesse,” rääkis maailma keelte ja kultuuride kolledži direktor Kersti Lepajõe. Ta lisas, et kõiki üliõpilasi ja õppejõude on otsusest juba teavitatud.

Uuest õppeaastast asuvad Toomemäel kultuuriteaduste ja kunstide instituudi maaliosakonna ateljeed. Instituudi õppekorralduse spetsialisti Ene Paldre sõnul on ehitusfirma aga veidi ajahätta jäänud ning mõnel ruumil pole veel põrandatki.

Septembri esimeseks nädalaks vanas anatoomikumis maaliosakonna ruumid valmis ei saa ning seega tuli Paldrel teatada üliõpilastele, et osakonnas lükkub õppetöö algus remondi tõttu septembri teise nädalasse.

Kersti Lepajõe sõnul algasid tööd Lossi tänava õppehoones ehitushangete hilinemise tõttu ja tehnilistel põhjustel oodatust hiljem ehk alles juulis.

Lepajõe märkis siiski, et üleminekuperiood on lühike olnud ja esialgu lootis ta uude majja kolida alles jõuludeks. Ta on positiivselt üllatunud, et asjad on nii kiiresti liikuma hakanud, sest otsus kolida tuli alles kevadel.

“Kui esmaspäeval tundus mulle, et asi on päris hull, siis täna [kolmapäeval] on pilt märksa parem. Ehitajad on teinud nende kahe päevaga palju ning jõudnud palju, nii et ma enam nii pessimistlik ei ole,” ütles Lepajõe. Ta lisas, et otsus hiljem alustada tehti eelkõige kindluse huvides, et kõik saaks valmis.

“Eks me arvasime tegelikult ette, et nii läheb,” kommenteeris ülikooli kinnisvaraosakonna juhataja Heiki Pagel Lossi 3 õppehoone olukorda.Ta kõneles samuti, et maailma keelte ja kultuuride kolledži kolimise tõttu käis kõik väga kiiresti ning tähtajad olid lühikesed.

Kõige rohkem on praegu tööd Lossi tänaval neljanda korrusega, mille lagedest ripuvad välja veel juhtmed, käib ehitus ja värvimine. Pooleli on ka läbi mitme korruse ulatuv kolledži raamatukogu, mis on planeeritud valmis saada septembri lõpuks.  

Remont käib praegu veel ka ülikooli peahoones, kus asuvad usuteaduskonna õpperuumid. Heiki Pagel ütles, et usuteaduskonna ruume peahoone remont ei puuduta ja nemad saavad õppetööd alustada õigel ajal.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.