“Elus ja maadluses ei tule midagi lihtsalt, tööd peab tegema.”

Epp Mäe, maadleja
Loone Ots: võtame aega lastega koos kasvamiseks (0)
01. september 2015
Scanpix

"Iga aastaga on koolis käia keerukam. Õpetaja ning vanem peavad suutma olla lapsele toeks," sõnas Lastekaitse Liidu president Loone Ots.

Otsa sõnul sümboliseerib selle aasta Koolirahu teemaks olev “Üheskasvamine”  muuhulgas ka seda, et igaüks meist mõistab oma õigusi ja kohustusi, et me hoolitseme koos selle eest, et igaüks koolis oma osaga hästi hakkama saab.

“Rahvusvahelisel tarkusepäeval peame meeles, et lisaks laste õigusele ja kohustusele koolis käia, on tal ka kohustus koolis hästi käituda,” märkis Ots, “meil, täiskasvanuil on aga kohustus aidata lastel ja noortel kasvada ühiskonna täisväärtuslikeks liikmeiks.” Koolirahu moto “Üheskasvamine” tähendab Lastekaitse Liidu presidendi sõnul ka partnerlust. “Ka meie ise peame oma lastega ühiselt kasvama ja selleks aega võtma,” rõhutas Ots, kelle sõnul on nii õpetaja kui lapsevanema tugi kooliteed alustava lapse jaoks väga oluline.

Kooliaastat alustab Lastekaitse Liidu andmetel sel õppeaastal umbes 139 000 üldhariduskoolide õpilast, kellest ligi 15 000 läheb esimesse klassi. “Nende õpetamine on nii kooli, kodu kui ka kogu ühiskonna privileeg ja kohustus,” märkis Ots.

MTÜ Lastekaitse Liit viis hiljuti läbi uuringu, mõõtes otseselt seda, kui palju on projekt “Kiusamisest vaba lasteaed ja kool” aidanud kiusamist ennetada ja vähendada. Uuring näitas selgelt, kui oluline on kooli, kodu ja õpilase sümbioos: “Positiivse asjaoluna ilmnes ka eeldatust sujuvam koostöö lastevanematega. Kui esialgu arvas ligi 50% õpetajatest, et lastevanemate kaasamine võib osutuda keeruliseks, siis metoodika praktiseerimise järel nentis seda vaid neljandik,” teatas Lastekaitse Liit pressiteates.

“Meil kõigil on kohustus arvestada nendega, kes on meie ümber, ning anda parim, et koolikeskkond oleks turvaline ning ohutu,” teatab Lastekaitse Liit pressiteates, kus rõhutataks, et ka tänavu kuueteistkümnendat korda välja kuulutatav Koolirahu kampaania on loodud just selleks, et muuta koolikeskkond võimalikult õpilassõbralikuks. Sel aastal toimub Koolirahu tseremoonia. Tseremoonial kirjutavad õpilased, õpetajad, minister ja teised, kelle südameasjaks on hea ja turvaline koolitee, alla lepingule, mis algab sõnadega: “Soovides, et 2015/2016 õppeaastal valitseks Eesti koolides töine ja sõbralik meeleolu ning õpilaste ja õpetajate koostöö tugineks teineteise mõistmisele ja usaldusele, lepime kokku järgnevas…”.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.