"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Paet: Vao pagulaskeskuse süütamine on potentsiaalne massimõrv (0)
03. september 2015
Scanpix

"Ligi 70 magava inimese, sealhulgas laste, kodu süütamine keset ööd on ränk kuritegu, millesse tuleb suhtuda väga tõsiselt," ütles Urmas Paet.

“Tegemist on potentsiaalse massimõrvaga,” ütles Paet BNS-ile. Politsei ja prokuratuur peavad tema sõnul tegema kõik, et kurjategija või kurjategijad välja selgitada. “Me kõik suudame ette kujutada õudust, mis oleks aset leidnud, kui põlengut poleks õigel ajal avastatud,” märkis Paet.

Paeti sõnul jätab antud kuritegu Eesti ühiskonda jälje. “Me oleme muutumise ohtlikul teel ja et pidama saada, on vaja see kuritegu kiiresti lahendada ja süüdlane või süüdlased välja selgitada,” rõhutas Paet. “Üle 20 aasta oleme Eestis püüdnud ehitada inimlikku ühiskonda ja ka meie riigist sõbralikku rahvusvahelist kuvandit. Selliste tegudega, nagu möödunud ööl, on kõik see tõsises ohus,” tõdes ta.

Politsei ja prokuratuur alustasid neljapäeva varahommikul Vao külas toimunud varjupaigataotlejate majutuskeskuse põlengu asjaolude selgitamiseks kriminaalmenetlust.

Kella 4.30 ajal teatati häirekeskusele, et Väike-Maarja vallas Vao külas põleb varjupaigataotlejate majutuskeskuse välissein. Päästjad kustutasid ligi kümnele ruutmeetrile levinud tule ning keegi juhtunu käigus vigastada ei saanud.

Päästjate saabudes tuli maja otseseina fassaadi alt suitsu ning inimesed olid majast välja juhatatud. Tulele pandi piir kümnekonna minutiga, kuid tulekollete otsimiseks ja kustutamiseks pidid päästjad avama maja otsaseina fassaadi. Siseruumides suitsu või tulekoldeid ei olnud. Kustutustööd lõpetati veidi enne kella kuut.

Rakvere politseijaoskonna juht Indrek Link ütles, et kuigi keegi juhtunu käigus vigastada ei saanud, on tegemist äärmiselt tõsise vahejuhtumiga. “Majas oli põlengu tekkimise ajal üle poolesaja inimese, kellest 13 on lapsed. Seega võinuks juhtumi tagajärjed olla väga rängad.”

Vanemprokurör Sirje Merilo sõnul on juhtunu uurimiseks alustatud kriminaalmenetlust karistusseadustiku alusel, mis käsitleb süütamist. Juhtunu asjaolusid uurivad Ida prefektuuri kriminaalpolitseinikud ja uurimist juhib Viru ringkonnaprokuratuur.

Praegu tegeleb politsei juhtunu kohta info kogumisega. Kõigil, kellel on juhtunu kohta informatsioon, palutakse ühendust võtta politsei telefonil 322 2674 või 5196 4661.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.