"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Uus ühistranspordiseadus võib mõned bussiliinid kaotada (0)
05. september 2015
Scanpix

Uus ühistranspordiseadus muudab bussifirmade konkurentsi tihedamaks. Linnadevahelisi liine sõitvad erabussifirmad kaalutakse edaspidi viie omaduse alusel. 

Kui varem lubati erinevaid bussifirmasid vähem kui pooletunnise vahega sama liini sõitma vaid erandkorras, siis nüüd võib seda teha, kui teenus on võrdne või parem võrreldes liinil tegutsevaga.

Maanteameti ühistranspordi osakonna juhataja Kirke Williamson ütles, et 1.oktoobrist hakatakse liinil sõita soovivaid bussifirmasid kaaluma viie näitaja aluse.

“Teenuse stabiilsus, teenuse kättesaadavus ehk bussipeatuse arv, piletimüügi kättesaadavus, liikumispuudega inimeste reisimise võimalus, ohutuse aspektist bussi vanus,” loetles Williamson lisades, et näiteks bussidel, mis on vanemad kui 17 aastat, puuduvad turvavööd.

Williamson märkis, et stabiilsus ja teenuse kättesaadavus on kaalutluspõhimõtetesse sisse toodud selleks, et tagada kõikide reisijate liikumine sealt, kust nad soovivad. “Kui kaalumisel on kaks ühesugust liini, on eelis sellel, millel on rohkem peatusi,” viitas Williamson.

Maanteameti spetsialistid ei välista siiski ka mõnede bussifirmade ja seega ka mõnede liinide kadu.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.