"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Nädalavahetusel "hiilati" kakluste ja kähmlustega (0)
07. september 2015
Scanpix

Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 174 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 3 raske tervisekahjustuse tekitamist ja 2 avaliku korra rasket rikkumist ning 80 varavastast kuritegu, sealhulgas 3 röövimist, 68 vargust (12 eluruumidest, 4 sõidukitest) ning 5 sõidukivargust ja omavolilist kasutamist. 

Registreeriti 13 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus 1 ja sai vigastada 13 inimest. Tabati 53 alkoholijoobes ja 1 narkojoobes sõidukijuht. Registreeriti 674 väärtegu. Möödunud nädala jooksul registreeriti 3 euro võltsimisega seotud kuritegu. Piirilt väljastati 8 sisenemiskeeldu ja Eestist saadeti välja 8 inimest. Registreeriti 15 Schengeni viisaeeskirja rikkumist, 3 riigipiiri ebaseaduslikku ületamist (peeti kinni 3 isikut) ning 1 salakaubavedamise juhtum.

PÕHJA PREFEKTUUR

 

Tallinn

 

Kehalised väärkohtlemised

4. septembril teatati, et Gonsiori tänaval lõi tuttav 47-aastast meest.

 

4. septembril teatati, et Risti tänava korteris löödi 23-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 24-aastase mehe.

 

4. septembril teatati, et Pronksi tänava korteris baaris löödi 18-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 31-aastase mehe.

 

4. septembril teatati, et Paekaare tänava kortermaja trepikojas tungiti kallale 35-aastasele mehele.

 

4. septembril teatati, et Raua tänava korteris löödi 66-aastast meest. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 64-aastase mehe.

 

4. septembril teatati, et A. Adamsoni tänava korteris löödi 55-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 55-aastase mehe.

 

4. septembril teatati, et Mahtra tänava kaupluses rünnati pipragaasiga 55-aastast meest.

 

4. septembril teatati, et Kalevipoja põigu korteris löödi 77-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 45-aastase mehe.

 

4. septembril teatati, et Vilde teel rünnati 16-aastast noormeest. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 19-aastase mehe.

 

4. septembril teatati, et Raadiku tänava korteris tekitati peretüli käigus füüsilist valu 28-aastasele naisele.

 

4. septembril teatati, et Ümera tänava korteris tungiti kallale 35-aastasele naisele. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 33-aastase mehe.

 

5. septembril teatati, et Saua tänava lõbustusasutuses löödi 24-aastast meest klaasiga.

 

5. septembril teatati, et Vabaduse väljaku lõbustusasutuses rünnati 32-aastast meest.

 

5. septembril teatati, et Sõle tänava korteris tungiti kallale 43-aastasele mehele. Politsei pidas kahtlustavana kinni 35-aastse mehe ja 51-aastase mehe.

 

6. septembril teatati, et Liikuri tänava kortermaja trepikojas tekkis naabritevaheline konflikt, mille tagajärjel tõugati 63-aastast naist.

 

6. septembril teatati, et P. Pinna tänava baaris tekkis konflikt, mille tagajärjel löödi pudeliga 26-aastast meest. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 35-aastase mehe.

 

6. septembril teatati, et Mahla tänaval loobitakse maja aknast pudeleid välja, mille tagajärjel sai 22-aastane mees peavigastuse. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 45-aastase mehe.

 

Röövimine

6. septembril teatati, et Kalaranna tänaval löödi 60-aastast meest, mille tagajärjel lõhuti ära tema prillid ning võeti ära tema sularaha. Rööviga tekitatud materiaalne kahju on 1416 eurot.

 

Röövimiskatse


6. septembril teatati, et Punasel tänaval nõudis isik kioskimüüjalt raha. Raha isik ei saanud ja seejärel ta põgenes sündmuskohalt.

 

Vargused

4. septembril teatati, et Saue vallast Püha külast varastati väiketraktor ja suitsuahi. Vargusega tekitatud kahju on 210 eurot.

 

4. septembril teatati, et Rataskaevu tänava korterist varastati sülearvuti, käekellad ja tahvelarvuti. Vargusega tekitatud kahju on 2300 eurot.

 

5. septembril teatati, et Niguliste tänaval varastati avaldaja rahakott dokumentide ja sularahaga. Vargusega tekitatud kahju 1240 eurot.

 

5. septembril teatati, et Rahukohtu tänaval varastati avaldaja rahakott dokumentide ja sularahaga. Vargusega tekitatud kahju 1050 eurot.

 

6. septembril teatati, et Kose tee eramusse murti sisse ja varastati sularaha. Vargusega tekitatud kahju 1600 eurot.

 

Harjumaa

 

Kehalised väärkohtlemised

4. septembril teatati, et Stardi tänava korteris löödi 63-aastast meest. Lööja on politseile teada.

 

4. septembril teatati, et Maardu linnas Veeru tänava korteris tungiti kallale 23-aastasele naisele. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 19-aastase mehe.

 

5. septembril teatati, et Kose vallas Ojasoo külas löödi 24-aastast meest. Lööja on politseile teada.

                          

6. septembril teatati, et Kose vallas Ravila alevikul löödi 35-aastast meest.

 

6. septembril teatati, et Maardu linnas Keemikute tee korteris löödi 41-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 38-aastase mehe.

 

6. septembril teatati, et Harku alevikus Põhja tänava korteris tõugati 49-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 57-aastase mehe.

 

Vargused

5. septembril teatati, et Vasalemma alevikus murti sisse eramajja ja varastati sülearvuti, mängukonsool ja kõvaketas. Vargusega tekitatud kahju on 1321 eurot.

 

5. septembril teatati, et Rae vallas Järvekülas murti sisse eramusse ja varastati sigarikarp. Vargusega tekitatud kahju on 325 eurot.

 

6. septembril teatati, et Keila linnas Pargi tänava asutusest varastati tööriistu. Vargusega tekitatud kahju on 700 eurot.

 

Juhtumid piiril

4. septembril saabus Helsingist Tallinna Vanasadamasse saabunud reisilaeva sõidukite profileerimisel kontrollis Tallinna kordoni toimkond Ukraina registreerimismärgiga sõidukit Volkswagen Transporter. Sõidukis viibinud 1970. aastal sündinud Ukraina kodanik esitas kontrolliks Ukraina kodaniku passi, milles oli kahekordne, lühiajaline Soome Vabariigi Schengeni viisa. Naine viibis Schengeni liikmesriikide territooriumil ebaseaduslikult kolm päeva, sellest ühe päeva Eestis. Talle määrati rahatrahv 80 eurot ja koostati Eestis seadusliku aluseta viibiva ja viibinud välismaalase arvestuskaart ja ettekirjutus Eestist lahkumiseks. Sissesõidukeeldu ei kohaldatud.  Peale menetlust lubati isikul reisi jätkata.

 

5. septembril kontrollis Tallinna kordoni toimkond Tallinnas Prantsuse Vabariigi registreerimismärgiga sõidukit Citroen, mida juhtis 1990. aastal sündinud  Uruguay Idavabariigi kodanik. Mees esitas kontrolliks Idavabariigi kodaniku passi ja siseriiklikud juhiload. Kuna isiku poolt esitatud juhiluba Eestis ei kehti ja tal ei olnud esitada rahvusvahelist juhiluba või tõlget juhiloal olevate kirjete kohta, koostati talle sõiduki juhtimiselt kõrvaldamise otsus ja määrati rahatrahv summas 100 eurot. Et teekonda jätkata esitasid kaks kaasreisijat oma juhiload. Üks kaasreisijatest, 1988. aastal sündinud Uruguay Idavabariigi kodanik esitas kontrolliks Uruguay siseriikliku juhiloa ja pseudodokumendi, rahvusvahelised juhiload. Dokumendiekspert koostas dokumendi uurimise akti. Vallasasja hoiulevõtmise protokolliga võeti dokument hoiule Tallinna piiripunkti. Teisel kaasreisijal oli esitada rahvusvaheline juhiluba. Sõiduk jätkas teekonda asendusjuhiga.

 

5. septembril kontrollis Tallinna kordoni patrull Tallinna Vanasadamas reisilaevaga Stockholmist saabunud 1982. aastal sündinud Kuuba Vabariigi kodanikku. Mees esitas politseiametnikele kontrolliks Kuuba kodaniku passi. Teostati päring Rootsi Kuningriiki, mille vastusest selgus, et isik ei oma Rootsi Kuningriigis kehtivat elamisluba. Isikul puudus õiguslik alus Eestis viibimiseks, mistõttu vormistati talle lahkumisettekirjutus ning määrati rahatrahv summas 80 eurot.  Sissesõidukeeldu ei kohaldatud.

 

6. septembril kontrollis Tallinna kordoni patrull Tallinna Vanasadama D-terminalis reisijate profileerimisel 1995. aastal sündinud Nigeeria Liitvabariigi kodanikku, kes esitas Rootsi Kuningriigi asüülitaotleja kaardi. Naine viibis Eestis seadusliku aluseta, omamata Schengeni konventsiooni liikmesriigi pädeva asutuse antud viisat või elamisluba. Viidi läbi illegaalimenetlus ning kiirmenetluse otsusega määrati isikule rahatrahv summas 100 eurot. Isiku edasi liikumine tõkestati ning ta saadeti tagasi laevale, mis väljus Stockholmi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.