"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Jätkub Kadrioru kunstimuuseumi kunstiajaloo lühikursus (0)
08. september 2015
EKM

Kolmapäevast, 09. septembrist jätkub Kadrioru kunstimuuseumi kunstiajaloo lühikursus "Muuseumiaabits". Seekord räägib kunstiteadlane Anu Allikvee teemal "Galantne sajand. Rokokoo ja varaklassitsism".

Rokokoo on stiil, mis väljendab õukondlike ideaalide muutumist 18. sajandil. Mehelikkust asendas naiselikkus, ühiskondlikkust intiimsus, paatost tundelisus, jõulisust õrnus, hoogsust elegants. Monumentaalsete ehitiste asemele loodi intiimseid siseruume ning maalikunstis domineeris armastusteema.

Sajandi lõpukümnenditel viisid isiksuse ja vaba mõtteviisi väärtustamine aga uue mentaliteedi tekkeni. Seda peegeldav varaklassitsism sai inspiratsiooni kokkupuutest antiikkunstiga, mille tundmaõppimiseks pakkus rohkeid võimalusi antiiksete linnade Pompei ja Herculaneumi väljakaevamine.

Loengud toimuvad Kadrioru kunstimuuseumis kolmapäeviti algusega kell 16.

Loengud toetuvad Kadrioru kunstimuuseumis eksponeeritud kunstiteostele ning neid täiendab rikkalik slaidiprogramm.

Osalemine muuseumipiletiga (5,50 € / 3,50 €), kogu kursuse külastamiseks on võimalik soetada poole aasta abonement (hind 12 €).

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.