“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
Korraldajad: sõbraliku Eesti kontserti külastas ligi 7000 inimest (0)
08. september 2015
Mart Sepp

Tallinnas Vabaduse väljakul olnud sõbraliku Eesti toetuskontserdilt käis seitsme tunni jooksul läbi ligi 7000 külastajat, üles astus 20 artisti ja seitse tuntud kõnelejat ning eri maade toite pakkusid 19 rahvuse esindajad, teatasid korraldajad.

Algatuse eesmärk on muuta avatud ja salliv osa Eestist nähtavaks ja selle õnnestumise märkideks peavad korraldajad nii kontserdil osalenute suurt hulka kui ka eraviisilisi toetusettepanekuid pagulastele, teatas teisipäeval BNS-ile ürituse üks korraldaja Alari Rammo.

Kose Püha Nikolause koguduse eestvedamisel kudusid 70 inimest Vabaduse väljakul meetri jagu pikemaks sallivuse salli, mida jätkatakse 2018. aasta 24. veebruarini lootuses, et Eesti saja-aastaseks saades kasvab ka üleüldine sallivus ja heatahtlikkus.

Kontsert ei jää Rammo sõnul vaid ühekordseks aktsiooniks ja sõbraliku Eesti nimel tegutsetakse edasi. “Algatust toetanud ettevõtete ja mitmesaja eraisiku toetus tõestavad, et inimlikuma ühiskonna nimel tahetakse panustada,” sõnas Rammo.

Näitleja Luule Komissarov nimetas oma kõnes suurimaks sooviks, et inimesed julgeksid omavahel rääkida. “Just nimelt rääkida, otse näost näkku, mitte tagaselja, mitte internetis, mitte kuskil tagatubades. Ja teha seda rahulikult ning argumenteeritult, mitte kakeldes ja jäärapäiselt üksteisele vastu vaieldes,” lausus Komissarov.

Telenägu Vahur Kersna nentis, et kuigi tänaseks on hajunud laulvast revolutsioonist jäänud miraaž ühtsest Eestist ja me oleme palju erinevamad kui nahavärv, usk või armuorientatsioon, on meil lootust. “Nii kaua kuni kuulipildujad pole käsimüügis, nii kaua on meil lootust,” sõnas ta.

Näitleja Evelin Võigemast julgustas mõtisklema selle üle, millised inimesed me ise oleme, kui otsime oma hädade süüdlasena kogu aeg vaenlast.

Viimase kõnelejana pani näitleja Jaak Prints kuulajatele südamele, et kõik me vastutame iga asja eest, mis siin riigis juhtub. “Kurjus on alati agressiivsem ja aktiivsem. Aga kui ta võidab, oleme selles süüdi meie,” ütles ta.

Sõbralik Eesti on sõltumatu kodanikualgatus, mis ühendab Eestit salliva, toreda ja avatuna hoida soovivaid inimesi. Algatust toetavad TransferWise, GrabCAD, BLRT Grupp, Pipedrive, Adcash, Teleport, Telliskivi Loomelinnak, AKU, Musiccase, Event Center, Jadasson, Kemmerling, Warren Safety, Estonian World, Postimees, Õhtuleht, Müürileht, Massimeedia ja sajad eraisikud.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.