"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ummikute vältimiseks tasub P&R parklaid kasutada (0)
08. september 2015
Scanpix

Viimsist Tallinna kesklinna autoga liiklejatel soovitatakse üha kasvavate hommikuste ja õhtuste ummikute vältimiseks kasutada "Pargi ja Reisi" (P&R) süsteemi. Selle kasutajad osalevad auhinnaloosis. 

Alates 1. septembrist viiakse läbi teavituskampaaniat “Pargi ja Reisi” süsteemi kuuluvate parklate kasutamise suurendamiseks. Kampaania kestab Euroopa liikuvusnädala lõpuni, mis lõpeb 22. septembril. Teavituskampaania juhib tähelepanu P&R süsteemi kasutamise eelistele.

Abilinnapea Arvo Sarapuu sõnul teavad autojuhid hästi, kui väsitav on tipptunnil ummikutes seismine ja kesklinnas parkimiskoha otsimine, kaotsi läinud ajast rääkimata.

“Meie kampaania sõnum on väga lihtne – jäta oma auto “Pargi ja reisi” parklasse ja sõida linna ühistranspordiga! Nii aitad hoida keskkonda ja pargid oma sõiduki tasuta ning turvaliselt. Lisaks saad sõita tasuta ühistranspordiga”, ütleb abilinnapea. “Selline käitumine on säästlik keskkonnale ja säästlik rahakotile”, lisab ta.

Tallinnas on neli P&R süsteemi parklat: Oru (Narva mnt 120C), Pirita (Merivälja tee 1E), Kalev (Pärnu mnt 150) ja Väike-Õismäe (Paldiski mnt 221). Pärast süsteemi uuendamist  2014. aasta lõpus, on ka mittetallinlastel, kes  pargivad oma sõiduki süsteemi kuuluvatesse parklatesse, võimalik tasuta sõita pealinna ühistranspordiga. Kõige suurem on Pirita parkla – 84 kohta, mis asub suure liikluskoormusega Viimsi-kesklinna suunal.

Koostöös Tallinna Transpordiameti, Pirita Linnaosavalitsuse ja Viimsi vallavalitsusega toimub pärast kampaania lõppu auhindade loosimine Pirita P&R parkla kasutajate vahel. Kampaanias osalevad kõik isikud, kes on perioodil 1.-22.09.2015 kasutanud vähemalt 1 kord Pirita Pargi ja Reisi parklat ning valideerinud oma isikustatud Ühiskaardi Tallinna ühistranspordis.

Auhinnad: Viimsi SPA Spordiklubi 10-korra kaart, H2O Aquapark perepääse, SPA18+ külastus kahele, kinkekaart restoran RootS-u, 3 perepääset kahte Viimsi muuseumisse – Viimsi vabaõhumuuseum ja Rannarahvamuuseum, Tallinna Botaanikaaia perepääsmed, Eesti Meremuuseumi perepääsmed. Loosimine toimub 23.09.2015.

Võitjate Ühiskaardi taga olevad numbrid avaldatakse Pargi ja Reisi veebilehel (www.tallinn.ee/Pargi-ja-Reisi) ning nende omanikega võetakse ühendust. Samal veebilehelt või P&R parkla infotahvlilt leiate täiendavad juhised P&R süsteemi kasutamiseks.

Teave Keskkonnasõbraliku liikumise kuu ürituste kohta on avaldatud veebilehel www.tallinn.ee/liikumiskuu eesti keeles ja www.tallinn.ee/rus/mobilnost vene keeles, infovoldikus (saadaval eesti ning vene keeles linnavalitsuse infosaalis ja linnaosavalitsuste infosaalides) ning Tallinna Keskkonnaameti Facebookis.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.