"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Pühapäeval takistab rahvajooks Tallinna kesklinnas liiklemist (0)
12. september 2015
Scanpix

Pühapäeval, 13. septembril on linnas liiklus kesklinna piirkonnas seoses SEB Tallinna Maratoni ja Sügisjooksuga oluliselt pärsitud, rahvajooksuga seoses sõidavad tavapärasest erineval marsruudil ka paljud ühistranspordiliinid.

SEB Tallinna Maraton koos SEB Tallinna Sügisjooksuga on Eesti suurim rahvaspordisündmus. Sellega seoses on:
 
• Marsruudil Pärnu mnt – Viru ring – Narva mnt kella 00.30 – 16 liiklus suletud
• Narva mnt-l saavad sõita üksnes liinibussid, mis kulgevad ajutiselt kahesuunaliseks muudetud linnast väljuval sõidusuunal. Võimalik seisak bussiliikluses kella 13.50 – 14.45 (10 km jooksu start).
• Pirita tee, Merivälja tee ja Ranna tee linna suubuval sõidusuunal on kella 7 – 16 Ranna tee parkimistaskust kuni Narva maanteeni liiklus ajutiselt peatatud ja ümber suunatud linnast väljuvale suunale.
• Ahtri tn., Toompuiesteel ja Kaarli puiesteel on jooksurada ühel-kahel sõidureal vastavalt rajaskeemile. Nimetatud sõiduread on liikluseks suletud kl 5 – 18. Teised sõiduread on liikluseks avatud ja vastavalt tähistatud ning jooksurajast eraldatud. Kaarli pst. kesklinnast väljuva suuna kaks sõidurada on liikluseks avatud ainult ühistranspordile. Ühistranspordi liikumises võib esineda seisakuid.
• Pirita tee äärne kergliiklustee (Promenaad), Nafta tn., Tuukri tn., Rannamäe tee, Pikk tn., Tolli tn., Laboratooriumi tee, Suurtüki tn., Tornide väljaku ja Snelli pargi kergliiklusteed on liikluseks suletud ajavahemikus kl 8 – 16.
• Trammiliiklus on peatatud kõikidel liinidel kella 7.40 – 16.00. Trammiliine asendamaks pikendatakse autobussiliini nr 50 marsruuti kesklinnani mööda Majaka tänavat, Lubja tänavat, Tartu maanteed, Rävala puiesteed, A. Laikmaa tänavat, Gonsiori tänavat, Pronksi tänavat, Tartu maanteed, Lubja tänavat ja Majaka tänavat, tehes täiendavad peatused marsruudile jäävates peatustes ja täiendava ajutise peatuse linnast väljuval suunal Majaka tänaval enne Majaka põik tänava ristmikku ning lõpp-peatuse Gonsiori tänaval autobussiliinide 3, 20 ja 20A Kunstiakadeemia peatuses;
• Viru keskuses paiknev autobussiterminal on suletud. Terminalist sõitu alustavate autobussiliinide peatused on üle viidud naabruses, A. Laikmaa tänaval ja Gonsiori tänaval paiknevatesse peatustesse.
• Ümbersõitudele suunatud autobussiliinid sõidavad vabade sõidugraafikutega.
• Linnast väljuval suunal teevad autobussid Vabaduse väljak peatuse Estonia puiesteel enne Pärnu maanteega ristumist paiknevas trollibussiliinide nr 1, 3 ja 6 Vabaduse väljak peatuses.
• Liini nr 2 autobussid lõpetavad sõidu kesklinnas ja teevad alg-ja lõpp-peatuse Gonsiori tänaval Kunstiakadeemia peatuses enne trammiteed Kivisilla tänava ja A. Laikmaa tänava vahel. Reisisadama ja kesklinna vahel liini nr 2 autobussid ei sõida;
• Liini nr 3 autobussid on suunatud ümbersõidule, tehes täiendavad peatused mõlemal suunal Estonia puiesteel paiknevates trollibussiliinide nr 1, 3 ja 6 Vabaduse väljak peatustes ja Toompuiesteel paiknevas Balti jaam peatustes.
• kesklinna piirkonnas on ümbersõidule suunatud ka kõik tavapäraselt Pärnu mnt Vabaduse väljaku ja Viru ringi vahelist lõiku läbivad autobussid.
• Ristmikel, sisse- ja väljasõiduteedel on OÜ Meeskond Security reguleerijad. Jooksu julgestavad Põhja Politsei mootorrattapatrullid.
 
INFOT SEB TALLINNA MARATONI kohta leiate internetist – www.jooks.ee
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.