"Kui vanasti said inimesed tänaval petta, siis nüüd internetis."

Joosep Kaasik, Põhja prefekt
Kindral Kert: Reitelmann on oma karistuse juba saanud (0)
14. september 2015
Scanpix

Kaitseväe endine juht, Kaitseliidu vanematekogu liige Johannes Kert leiab, et pagulaste teemal sobimatult sõna võtnud Kaitseliidu avalike suhete osakonna töötaja Urmas Reitelmann on oma karistuse juba saanud.

Erukindralleitnant Kert tõdes, et Reitelmanni väljendid olid “natuke mõtlematud ja kohatud. “Kui ma olen asjadega õigesti kursis, siis ta on oma karistuse Kaitseliidu liinis juba saanud,” ütles Kert BNS-ile.

Küsimusele, kas Reitelmann on piisavalt profesionaalne töötamaks Kaitseliidu avalike suhete osakonnas, vastas Kert, et Eesti ühiskonnas ringi vaadateks võiks sellisel juhul väita, et pagulaste küsimuses on pool eesti rahvas ebaprofesionaalsed.

Kaitseliit otsustas möödunud nädalal, et ei vabasta ametist avalike suhete osakonnas töötavat Urmas Reitelmanni, kelle väljaütlemist sotsiaalmeedias pidasid sobimatuks nii peaminister Taavi Rõivas kui ka ametist lahkuv kaitseminister Sven Mikser.

“Reitelmanni karistuseks jääb Kaitseliidu ülema noomitus,” ütles Kaitseliidu avalike suhete osakonna juhataja asetäitja major Tanel Rütman.

Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili vestles möödunud nädala alguses Kaitseliidu peastaabi lepingulise töötaja Urmas Reitelmanniga tema avalikkuses suurt vastukaja leidnud Facebooki postituse teemal. Kaitseliidu ülem leidis, et Reitelmanni  sõnakasutus postituses on avalikus ruumis lubamatu. Reitelmann tunnistas oma reljeefset väljendusviisi ja kahetses liigemotsionaalset käitumist.

“Kus sa näed põgenikke? Euroopasse valgub saast, põgenikud istuvad peredega Süüria piiri lähedastes põgenikelaagrites koos peredega, et oodata võimalust naasta koju. Meile pürgib tavaline inimrämps, keda tuleb tõrjuda kõikide vahenditega. Eestis parasiteerib 300 000 tibla, kes ei ole siia adapteerunud, kuidas oleks Sinu arvates võimalik inimesteks muuta neid miljoneid siiapürgivaid mugavusprussakaid?” kirjutas Urmas Reitelmann  oma Facebooki leheküljel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.