“Kui vanemad lähevad lahku, on nad ise kriisis ja käituvad sageli nagu lapsed. Nende laps satub siis oma vanemate, kahe väikese lapse tasemel käituva täiskasvanu vahele."

Ly Rüüs, Mustamäe sotsiaalhoolekande osakonna juhataja
Serbia ei tule põgeniketulvaga toime, Tšehhi valmistab armeed ette (2)
15. september 2015
Scanpix

Serbia teatas teisipäeval, et ei tule toime suletud Ungari piirile kogunenud migrantide tulvaga ning kutsus Euroopa Liitu rändekriisile lahendust leidma. Tšehhi armee valmistub piire kaitsma.

“See on EL-i jaoks tõsine kriis, millesse tuleb suhtuda tõsiselt ja selge plaaniga,” ütles Serbia välisminister Ivica Dačić Prahas ajakirjanikele.

“Mõte saata kõik migrandid tagasi Serbiasse, samal ajal kui nende tulv Kreekast ja Makedooniast jätkub, on vastuvõetamatu, kuna sel juhul saab meist kõigi saabumiste keskpunkt,” ütles Dačić pärast kohtumist Tšehhi välisministri Lubomír Zaorálekiga.

“Tahaksime olla osa probleemi lahendusest, kuid see ei saa tulla meie arvelt. Serbia ei tule sellega toime.”

Ungari on teatanud, et põgenikud, kelle asüülitaotlust ei rahuldata, saadetakse tagasi Serbiasse.

Serbia sotsiaalminister Aleksandar Vulin kutsus Ungarit üles avama oma piiri sadadele migrantidele, kes soovivad edasi liikuda Lääne-Euroopasse.

“Kutsun üles Ungarit avama oma piire migrantidele – vähemalt naistele ja lastele,” lausus Vulin AFP-le Horgoši piiripunktis, kus sajad põgenikud ootavad piiride avanemist.

Ungari sulges teisipäeval ametliku piiripunkti Serbia piiril ning jõustas uue seaduse, mis võimaldab karistada ebaseaduslikke piiriületajaid kuni kolmeaastase vangistusega.

Tšehhi on valmis saatma piirile sõjaväe

Tšehhi peaminister Bohuslav Sobotka ütles teisipäeval, et riik on valmis rändekriisi tõttu saatma sõjaväe piiride kaitsele.

Sobotka ütles parlamendis esinedes, et sõjavägi saadetakse piirile, kui politsei üksi toime ei tule.

Pühapäeval teatas Tšehhi, et saadab seoses Saksamaa otsusega taastada piirikontroll Austria piirile täiendavad politseijõud. Piirikontrolli ei ole Tšehhi veel taastanud.

Sobotka kordas teisipäeval taas, et Tšehhi ei pea kohustuslike kvootide kehtestamist põgenike ümberjagamiseks Euroopa Liidus “heaks lahenduseks”.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

traktorist
15. sept. 2015 22:09
http://politikus.ru/events/57999-mer-goroda-v-serbii-bezhency-hotyat-razlomat-pogranichnuyu-stenu.html Põgenikud võivad traktoriga Ungari piiritõkked Serbia - Ungari piiril maha sõita.
Rein
15. sept. 2015 20:13
See on jube, mida tehakse Euroopa riikidega. USA topib alati oma nina teiste riikide siseasjadesse, miks ta ei lähe nüüd korda looma nendesse riikidesse, kust pagulased tulevad. Eks ta irvitab nüüd, et Euroopa on hädas. Ju tal on kasulik Euroopa riikide nõrgestamine. Miks NATO ei lähe päästma, vaid elutseb mugavalt Venemaa piiri ääres teades, et sealt ohtu pole.