"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
MKM: Palo pole praamihankes sadama pakkumist odavamaks valetanud (0)
16. september 2015
Scanpix

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) teatel oli Tallinna Sadama pakkumus Väinamere Liinide omast 60 miljonit odavam ja endine minister Urve Palo pole pakkumiste maksumuse osas valetanud.

Majandusministeerium esitab lähiajal pakkujatele ametliku palve pakkumused avalikustada.

“Endise majandus- ja taristuministri Urve Palo ütlused põhinesid MKM-lt saadud sisendil, sealhulgas arvutustel, mille aluseks olevat valemit ei ole Väinamere Liinid vaidlustanud,” ütles majandus- ja kommunikatsiooni ministeeriumi avalike suhete osakonna juht Rasmus Ruuda BNS-ille.

“Juhime tähelepanu, et kõne all olevat valemit ja selle alusel saadud tulemit ei ole Väinamere Liinid vaidlustanud ei hankemenetluse ega ka pea aasta kestnud kohtuvaidluse jooksul,” lisas ta.

“MKM on valmis avalikustama nii Väinamere Liinide kui TS Laevad pakkumused, sealhulgas arvutuskäigud niipea, kui oleme saanud mõlemalt pakkujalt selleks kirjaliku loa. Saadame vastava päringu neile lähiajal,” rääkis Ruuda.

Vjatšeslav Leedole kuuluv laevafirma OÜ Väinamered Liinid andis esmaspäeval parvlaevahanget korraldanud endise majandus- ja taristuministri Urve Palo kohtusse, kuivõrd laevafirma hinnangul oli nende pakkumine parvlaevahankele Tallinna Sadama tütarfirmade omast isegi odavam.

Palo on eelnevalt öelnud, et Väinamere Liinide pakkumus oli Tallinna Sadama omast riigile 60 miljonit eurot kallim.

Nii Tallinna Sadam kui Väinamere Liinid kinnitasid eelmise nädala lõpus, et on valmis avalikustama praamihanke pakkumused, ent kumbki pole valmis astuma esimest sammu.

Loe ka:

HUVIDE KONFLIKT: Seli jäi süüdi, Holsmer pääses puhtalt

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.