"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
ÜRO suursaadik kutsus Moskvat üles viivitamatult Kohverit vabastama (0)
18. september 2015
Scanpix

Eesti suursaadik Andre Pung kutsus ÜRO inimõiguste nõukogu istungil Venemaad üles viivitamatult vabastama Eston Kohver.

Reedel peetud ÜRO Inimõiguste Nõukogu 30. istungijärgu raames toimunud istungil Genfis tõstatas suursaadik Pung oma sõnavõtus Eston Kohveri küsimuse, kutsudes Venemaad üles lõpetama juba aasta kestnud rahvusvahelise õiguse rikkumise ning Eesti kodaniku viivitamatult vabastama. Euroopa Liit avaldas Eesti seisukohavõtule toetust, teatas välisministeerium BNS-ile.

Välisminister Marina Kaljuranna sõnul on Eesti koos oma partneritega algusest peale rõhutanud, et Kohveri röövimine ja kinnipidamine kujutab endast tõsist rahvusvahelise õiguse rikkumist. „Pihkva oblastikohtu süüdimõistev otsus ei mõjuta Eesti ega meie partnerite seisukohta,” rõhutas välisminister Kaljurand. „Jätkame koos rahvusvahelise üldsusega survet Venemaale, et röövitud Eesti kodanikul lastaks koju pere juurde tagasi tulla,“ lisas ta.

Ministeeriumi pressiesindaja märkis, et Eston Kohveri röövimine röövimine, süüdimõistmine ja jätkuv õigusevastane kinnipidamine on püsiva tähelepanu all ÜRO Inimõiguste Nõukogus, Euroopa Nõukogus ning Euroopa julgeoleku- ja koostööorganisatsioonis (OSCE).

Eesti tõstatas Eston Kohveri küsimuse 10. septembril ka Euroopa Nõukogus. Eesti avaldust toetas Euroopa Liit ning eraldi toetusavaldused tegid Taani, Norra, Prantsusmaa, Tšehhi, Leedu, Läti, Rootsi ja Ühendkuningriik.

Euroopa Liit tegi 3. septembril Eston Kohveri toetuseks avalduse OSCE Alalises Nõukogus, kus nõudis Kohveri kohest vabastamist. Euroopa Liidu avaldusega ühinesid Albaania, Bosnia ja Hertsegoviina, Gruusia, Island, Makedoonia*, Montenegro, Moldova ja Ukraina. Eraldi toetusavalduse tegid veel Ameerika Ühendriigid, Kanada ja Norra.

Samuti mõistsid Põhjamaade ja Balti riikide välisministrid septembri algul ühisavalduses hukka Eston Kohveri röövimise, tema suhtes tehtud kohtuotsuse ning jätkuva õigusevastase kinnipidamise.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.