"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! SOOME STREIK: Töö peatas 300 000 inimest (0)
18. september 2015
Scanpix

Soome ametiühingud korraldasid täna lõunaajal suure poliitilise meeleavalduse Helsingi kesklinnas. Erinevate tegevusalade töötajad peatasid aga töö oma ametiühingute üleskutsel. Helsingi suurmeeleavaldusele kogunes 30 000, töö peatas 300 000 inimest.

Soome ametiühingud korraldasid reedel kell 11-13 suure poliitilise meeleavalduse Helsingi kesklinnas Rautatientoril. Erinevate tegevusalade töötajad peatasid töö oma ametiühingute üleskutsel.

Soome ametiühingute keskorganisatsiooni SAK, teenistujate ametiühingute organisatsiooni STTK ja kõrgharidusega töötajate ametiühingu Akava korraldatud palgatöötajate meeleavaldusel oli kella 11.30 ajal politsei ja korraldajate hinnangul kohal 30 000 inimest, vahendas Delfi.

Üritusega seoses räägiti isegi 100 000 osalejast, kuid lõplik arv jäi siiski väiksemaks. Politsei teatel sujus meeleavaldus rahulikult.

Tööseisakutes osaleb aga üle kogu Soome ligi 300 000 inimest. Helsingi ülikooli rahvas jätkas aga meeleavaldust Porthania-hoone hõivamisega. Protestiaktsioon peaks kestma öö läbi.

Streik seiskas Soomes liikluse

Transporditöötajate üldstreik peatas reedel liikluse suures osas Soomest – sadamad ja lennujaamad ei tööta, rongid ja bussid seisavad, teatas BNS.

Lennufirma Finnair tühistas reedel 16 siseriiklikku lendu ja lennujaamaametnikud hoiatavad teiste lendude hilinemise eest.

Rongid ja linnaliinibussid ei sõida. Parvlaevaühendus Eesti ja Rootsiga toimib siiski tavapäraselt.

Helsingis ja teistes linnades kavandatavate meeleavalduste ajaks suletakse poed.

Streikijad protestivad valitsuse kärpemeetmete vastu, mis näevad ette puhkuse- ja ületunnitöötasu vähendamist. Kõnelused kollektiivse palga- ja tööajakokkuleppe üle on ummikusse jooksnud.

Helsingi politsei teatas reede hommikul Twitteri vahendusel, et raudteejaama esisele väljakule on kogunenud juba 30 000 inimest ja neid tuleb juurde.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.