"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Narkopoliitika komisjon hakkab Eestit mülkast välja aitama (0)
21. september 2015
Scanpix

Riigikogus loodav narkopoliitika probleemkomisjon hakkab tegelema olukorra kaardistamise ja poliitikamuudatuste ettepanekute tegemisega.

“Eesti on täna narkosurmade edetabelis Euroopa tipus ja see viitab olulisetele probleemidele meie narkopoliitikas. Järelikult tuleb uurida, mida me teeme valesti,” ütles komisjoni loomist vedav Reformierakonna fraktsiooni liige Yoko Alender BNS-ile.

“Eelarvamusteta ja sisuliselt tuleb koguda näiteid maailmast, teha koostööd teadlastega ja pakkuda välja ettepanekud senise poliitika korrigeerimiseks,” lisas ta.

“Moodustame riigikogus narkopoliitika probleemkomisjoni – see on meie võimalus riigikogu liikmena sekkuda, saada targemaks, teha ettepanekud edasiseks poliitika kujundamiseks ning anda oma panus, et Eesti saaks tervem ja parem,” sõnas Alender.

“Kui riigikogu enamus toetab narkopoliitika probleemkomisjoni moodustamist, tegeleb see olukorra kaardistamisega ja esitab poliitikamuudatuste ettepankud,” selgitas ta.

Komisjon käsitleb Alenderi sõnul nii rahandus-, sotsiaal-, justiits-, sise- kui ka majandusvaldkonna küsimusi, näiteks narkomaania ennetustegevust ja ravikorraldust, aga ka narkosüütegude karistuspraktikaga seonduvate seaduste analüüsi, muudatusettepanekute tegemist ning vajadusel uute seaduseelnõude koostaminst.

Tegevuse lõpetamisel esitab komisjon riigikogule aruande oma tegevusest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.