"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Tallinna loomaaed sai kingiks loomade veo treileri (0)
24. september 2015
TallinnaTV

Tallinna Loomaia Sõprade Selts koostöös Tiki Treileriga kinkis loomaaiale spetsiaalselt loomade veoks ehitatud treileri. Loomaaia direktori Mati Kaalu sõnul  hõlbustab uus treiler loomaaedade vahelist elusloomade vahetamist.

Tallinna Loomaia Sõprade Seltsi juhatuse esimees Alar Lõhmus ütles TallinnaTV uudistesaatele, et selts on loomaaeda aidanud mitme erineva ettevõtmise näol. On aidatud ehitada kanalisatsioone ja loomade puure ning püütud olla toeks kõiges vajalikus. “Märkasime, et loomaia treiler on väsinud ja vana, võtsime selle teema juhatuses päevakorda, revideerisime oma toetajaid ja rahakotti ning leidsimegi võimaluse uue treileri ostuks. Leidsime ka toetaja, kes aitas spetsiaalse treileri valmistada.”

Spetsiaalse treileri valmistaja, AS Bestnet esindaja Martin Kobrusepp sõnas, et loomaiale haagise ehitamine olin nende ettevõttele suur au. “Loodan, et loomad tunnevad end treileris hästi. Treileriga saab sõidutada loomi kaaluga kuni 1500 kg.”

Loomaaia direktor Mati Kaal lisas, et treiler on vajalik mitmesuguste loomade veoks. “Maailma loomaiad töötavad ühtse võrgustikuna ning verevärskenduseks ja paremaks sigimiseks on vaja loomi uuendada. Euroopa loomaaiad ei vaevu aga teinekord mugavusest selle teemaga tegelema ja siis käime ise loomi toomas. Viimane kord oli meil juba tegu, et terve nahaga Tallinnase tagasi jõuda. Loomaaia Sõprade Selts kuulis meie muret ja tegi nüüd sellise kingituse, mille üle on meil väga hea meel.”

Kõnealune kingitus läks Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsile maksma 4140 eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.