"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tartu bussijaam sai uue ilme ja kvaliteedi (0)
28. september 2015
Scanpix

Tartu bussijaam läbis septembris muutused, mille käigus sai bussijaam uue värske ilme nii seest kui ka väljast. Välja vahetati kogu bussijaama mööbel, uuendati infosüsteeme ning vahetus ka bussijaama operaator.

Alates septembri keskpaigast tegutseb Tartu bussijaamas reisijate ja bussivedajate teenindamise ning kogu bussijaama ladusa töö eest vastutava operaatorina T grupp AS. Bussijaama omanikfirma Tasku Keskus AS ja uue operaatori ühine eesmärk on panustada senisest oluliselt rohkem bussijaama kui reisikeskkonna mugavusele, puhtusele ja turvalisusele.

Bussijaamas vahetati välja kogu ootesaali sisustus, sh ka välimööbel. Väljas olevad reisijate ootealad läbisid süvapuhastuse ja väljumisplatvormidele said paigaldatud valgustusega sildid. Samuti sai bussijaam uue värvkatte nii seest kui väljast. Ootesaal sai reisijatele Tallinna bussijaamast tuttava oranži värvilahenduse, mis pani varasema tuhmi ja masendava ilmega ootesaali elama.

Lisaks kaasajastati reisijate infosüsteemid. Ootesaali on paigaldatud viiest ekraanist koosnev elektrooniline infotahvel, millelt reisija leiab värskeima info kõikide bussijaamast väljuvate liinide kohta.

T grupi teenuste ärijuhi Ingmar Roosi sõnul kujundatakse Tartu bussijaamast, sarnaselt Tallinna bussijaamaga mugav, kaasaegne ja turvaline reisikeskkond, mis loob lisaväärtust bussireisijale ja ka bussivedajate teenusele. “Tänaseks oleme lõpetanud esmased tööd bussijaama seisukorra parendamiseks ja infosüsteemide kaasajastamiseks,” lisas Roos.

TA lubas, et T grupp jätkab Tartu bussijaama arendamist kaasaegse reisikeskkonna. “Toome bussijaama ka uued lisateenused, nagu näiteks turismiinfo,” tutvustas Roos tulevikuplaane.

T grupp AS opereerib lisaks Tartu bussijaamale ka Tallinna ja Rakvere bussijaamasid. Lisaks bussijaamade opereerimisele arendab ja haldab grupp üle-eestilist piletite eelmüügi ja broneerimise süsteemi Tpilet, mille kaudu on võimalik osta sõidupileteid internetist, mobiiltelefoniga ning 14 reisiterminalis üle Eesti.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.