"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kadri Simson eelarvest: ideaalist kaugel, kuid opositsiooni abiga muudetav (3)
29. september 2015
Scanpix

"Valitsus ei tunnista, et kulutatakse enam kui tulu tuleb, aga alati lubatakse, et juba järgmisel aastal saadakse riigieelarve ka nominaalselt tasakaalu. Juba mitu aastat järjest lükatakse sügisel seda järgmist tasakaalus aastat ülejärgmisesse aastasse," sõnas Keskerakonna aseesimees Kadri Simson, "see pole aga kindlasti jätkusuutlik." 

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson sõnas täna parlamendis toimunud eelarvearutelul, et tema hinnangul ei ole tuleva aasta eelarves raha, mida on vaja lubatud palgatõusude katmiseks, regionaalse arengu toetamiseks tasandusfondi kaudu ja vajalikul määral põllumeestele erakorralise abi andmiseks.
 
“Probleem on ju tegelikult selles, et meie maksupoliitika ei too piisavalt vahendeid eelarvesse ja järjekordselt ületavad eelarve kulud tulusid. Kas see on meie valitsuse kestlik ja läbimõeldud eelarvepoliitika? Valitsus ei tunnista, et kulutatakse enam kui tulu tuleb, aga alati lubatakse, et juba järgmisel aastal saadakse riigieelarve ka nominaalselt tasakaalu. Juba mitu aastat järjest lükatakse sügisel seda järgmist tasakaalus aastat ülejärgmisesse aastasse. See pole aga kindlasti jätkusuutlik,” sõnas Keskerakonna aseesimees Kadri Simson.
 
Saadiku sõnul on aga positiivne, et lõpuks on ka Reformierakond saanud aru maksuvaba tulu tõstmise vajadusest. Omaette küsimus on aga, kas tõus 154-lt eurolt 170-le rahuldab ka sotsiaaldemokraate, kes veel hiljuti taotlesid tulumaksuvaba miinimumi tõstmist 400 euroni.
 
“Koalitsioonileppe avamist sai reklaamitud kui suurt töövõitu, kuid nagu näha, on tulemus kasin. Tõstes tulumaksuvaba miinimumi 16 euro võrra aastas, jõuame 400-eurose tulumaksuvaba miinimumini 15 aasta pärast. Võib öelda, et 2016. aasta eelarves on tõepoolest ka mõndagi head, kuid ideaalist oleme veel kaugel. Kuid kui valitsus võtab arvesse ka opositsiooni poolt tulevad muudatusettepanekud, siis on võimalik eelarve suuremad probleemid kindlasti üheskoos ära parandada,” lõpetas Kadri Simson.


Samal teemal loe veel:

LÄTI FARMERID: Piimakriisist aitaks välja palmiõli keelamine ja piimarasvaga asendamine

PÕLLUMEES JAAN SÕRRA: Peaminister Rõivasel polnud põllumeestele midagi öelda

Nördinud põllumees: järgmine kord ajame linna täitsa umbe

Põllumehed: EL-ist eraldatud 7,6 miljonit vajab riigipoolset täiendust

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kap-uno
3. okt. 2015 11:14
Oleks aeg vahele võtta ka reformarid!? Süüdistuseks omakasu nimel põhiseaduse punktide eiramine, rahvuse hävitamine ja korruptsioon. Kümnekonnaks süüdistuseks piisaks juba siit: http://www.oleteadlik.ee/pangad-korporatsioonid-ja-riigijuhid-ehk-eestist-kaduvad-miljardid/
Jep
2. okt. 2015 03:54
Kust pärineb Kadri optimism,et nüüd Rõivase valitsuse ajal on neil võimalik oma ettepanekud eelarve paremaks muutmiseks sisse viia. Rõiva punt vihkab kesikuid veel hullemini kui Ansip ja kõik nende ettepanekud, olgu need nii head ja mõistlikud kui tahes, lendavad kohe makulatuuri. Sellest on iseenesest tuline kahju, sest Tallinn majandab end hästi ja eraldub silmnähtavalt ülejäänud Eestist.Eile oli uudis, et linnaelanike arv on sept jälle suurenenud 1400 inimese võrra, neist üle 400 olid vastsündinud. Ülejäänud tiksuvad vaikselt edasi......, ei tea kuhu.
Uno
29. sept. 2015 21:32
Elu ei lähe paremaks, see on selge. Kuskile pannakse juurde, kuskilt võetakse ära. Aga vaesus on kogu aeg kasvanud reformistide pikaajalise valitsuse ajal ja seda kompenseerida nad ei oska ega taha. Kogu aeg tehakse valesid otsuseid. Nad ei võta arvesse opositsiooni häid soovitusi ja millekski--ega Reformierakonda ei valitutki töötulemuste põhjal.