“Kui vanemad lähevad lahku, on nad ise kriisis ja käituvad sageli nagu lapsed. Nende laps satub siis oma vanemate, kahe väikese lapse tasemel käituva täiskasvanu vahele."

Ly Rüüs, Mustamäe sotsiaalhoolekande osakonna juhataja
TÄNA! Abilinnapea Merike Martinson avab eakate festivali (0)
29. september 2015
Albert Truuväärt

Kolmapäeval, 30. septembril kl 11 avab Tallinna abilinnapea Merike Martinson Salme Kultuurikeskuses traditsioonilise kahepäevase Eakate festivali "Hoiame kokku".

Festival toimub seoses 1. oktoobril tähistatava rahvusvahelise eakate päevaga,  selle eesmärk on väärtustada eakaid inimesi ning tutvustada laiemale üldsusele võimalusi aktiivseks vananemiseks.

Festivali kavas on mess, loengud, ettekanded ja ka eakate taidluskollektiivide esinemised. Meelelahutust pakuvad tuntud näitlejad seriaalist “Õnne 13” ja noored muusikud.

Tallinna saali programmis on esimesel päeval kavas loengud õigusabist eakatele, asendushooldaja tegevusest, voodihaigest ja eakate liikumisest, esinejateks jurist Evelyn Bach, MTÜ Koduhoolduskeskus Certis juhataja Jaanika Luus, OÜ Koduõde juhataja Teisi Remmel ja füsioterapeut Katre Lust-Mardna.

Tallinna päeval, 1. oktoobril esinevad tervishoiualaste  loengutega  Tallinna Kiirabi peaarst Raul Adlas, Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti juhtivspetsialist Ene Tomberg, OÜ Koduõde juhataja Teisi Remmel ja Julia Kapponen, turvanupust kõneleb MTÜ Tallinna Hoolekande Keskuse juhataja Imbi Eesmets ja glaukoomist Fortuna Optika esindaja. Tallinna päeval on põhiesinejateks linnaosad, Tallinna asutused ja organisatsioonid. 

Festivalil on ka BENU apteegi nõuandepunkt, kus saab teha tasuta südamehaiguste riskifaktorite testi, lasta mõõta vererõhku, veresuhkrut ja kolesteroolitaset ning küsida asjakohast tervisenõu.

Kultuurikeskuse ees on festivali ajal avatud laat, kust  leiab erinevate Eesti ettevõtete tooteid, sealhulgas mesi, lambanahad, tikanditega riided, kaltsuvaibad jne; samuti kala, liha, puuvilju, maitsvaid pontšikuid, kohvi jpm.

Festivali korraldajaks on MTÜ Inkotuba  koostöös ajakirjaga 60+. Festivali toetavad Tamro Eesti OÜ, Corega, TENA, Hasartmängumaksu Nõukogu, Tallinna Linnavalitsus, Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet. Piletilevi toetaja on BENU Apteek.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.