"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Praxis kutsub erivajadusega laste vanemaid kogemusi jagama (0)
01. oktoober 2015
Scanpix

Mõttekoda Praxis kutsub inimesi, kelle laste seas või lähivõrgustikus on erivajadusega kuni 30-aastaseid noori, osalema Tallinnas ja Tartus toimuvatel aruteludel.

Noored, kelle lähedaste kogemusi kogutakse, peaksid olema lõpetanud viimase kolme aasta jooksul kutse- või kõrgharidusõpingud või on praegu viimasel kursusel õppimas või värskelt omandanud või omandamas viimases klassis toimetuleku õppekava alusel põhiharidust.

Kogutud teadmistele toetudes ja teisi andmeid analüüsides koostatakse ülevaade praegusest olukorrast erivajadusega noorte kutse- või kõrgkoolist tööle liikumisel.

Samuti selgitatakse välja, millised on hetkel peamised kitsaskohad ning võimalikud lahendused takistuste ületamiseks. Töötukassa ehk uuringu tellija kasutab materjali töövõimereformi raames tööturumeetmete kujundamisel vähenenud töövõimega noortele.

“Aruteludes keskendume sellele, kuidas lähedased kirjeldavad noore töö otsimise protsessi ja nende tähelepanekutele noore töölkäimise harjumustest. Jutuks tuleb ka kooli ja tugiteenuste roll,” selgitas arutelujuht ja Praxise analüütik Liina Osila.

Arutelud toimuvad 5. oktoobril Tallinnas ja 7. oktoobril Tartus. Arutelul saadud teadmisi kasutavad analüütikud uuringu “Terviseseisundist või puudest tingitud erivajadustega noorte siirdumine koolist tööle” raames.

Vestlused salvestatakse, aga kõik räägitu jääb anonüümseks ehk töös ühtegi nime ei mainita ega ühelegi osalejale otseselt ei viidata. Arutelu tulemusi kasutatakse uuringus üldistatud kujul ja need on alus töötukassale soovituste tegemisel teenuste loomiseks ja tõhustamiseks, mis toetaksid erivajadusega noorte tööturule siirdumist.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.