Venemaa propaganda edu selles seisnebki, et valesid tambitakse järjekindlalt, seal ainult jaburused ongi. Kõige krooniks on aga ütlemine, et Venemaa pole kunagi kellelegi kallale tunginud.

Toomas Alatalu, väliskommentaator
EDGAR SAVISAAR: See oli mõrvakatse! (32)
05. oktoober 2015
Scanpix

"Selline tunne oli, nagu röövlid oleks kodus käinud! Kodu on mulle sama tähtis kui igale Eesti inimesele," meenutab Edgar Savisaar kapo tundidepikkust läbiotsimist tema talus. "Paraku mind nii kergesti ei murra – ma ei kartnud ka KGB-d," lausub Savisaar, kelle sõnul tuleb kaitsepolitsei depolitiseerida, sest vaid nii on võimalik astuda Reformierakonna ainuvõimu vastu.

Kirjutan selle loo, et anda lugejatele edasi oma tähelepanekud selles suhtes, mis viimasel ajal minu ja Keskerakonna ümber on toimunud.
Nagu ikka sellistel puhkudel, ilmub kõikvõimalikke kuulujutte. Osa lekitatakse kaitsepolitseist, osa prokuratuurist, osa erakondadest, kes nende tegevust koordineerivad. Osa asju mõeldakse lihtsalt välja, kas siis poliitilistes kuluaarides või ajakirjanike poolt toimetustes. Tuleb aru saada, et meedia, see on eeskätt äri, kus pöörleb miljoneid ja miljoneid eurosid. Arvan, et inimestel on huvitav saada moonutamata infot ikka otseallikast. Minul ühtegi põhjust midagi välja mõelda ei ole.

Kolmapäeva hommikul andsin Poska majas pressikonverentsi, kus analüüsisin minu vastu algatatud kriminaalasja poliitilisi põhjuseid. Kordan need lühidalt siinkohal üle.


Kahe jalaga tagasi poliitikas!

Rünnak minu vastu tulenes kõigepealt sellest, et ma tulin tagasi poliitikasse nii-öelda täie rauaga või kahel jalal, kui soovite. Sellega ei saadud leppida, sest minu Eesti huvidest lähtuv poliitika erineb oluliselt sellest, mida ajavad kapo peremehed. Telesaates “Pealtnägija” viidati otseselt sellele, et kui ma oleksin jäänud koju Hundisilmale kükitama, poleks mingeid rünnakuid minu vastu korraldatud.

Teiseks ei suutnud Toompeal võimul olev seltskond enam muud moodi varjata megavargust Tallinna Sadamas ja appi võeti rünnak Savisaare vastu, mis on neil varemgi aidanud suuremaid skandaale peita. Eelmine, nagu hästi mäletate, oli IRL-i elamislubade müük, mille peale tõmmati üles kirikurahaskandaal.

Kolmandaks, ja seegi pole kellelegi uudis, läheneb Keskerakonna kongress, mis on Eesti poliitika tuleviku jaoks oluline, kuna Keskerakond on peamine alternatiiv tänase valitsuse poliitikale. On neid, kes arvavad, et Savisaart valimata vahenditega kõigutades saab Keskerakonnast teha samasuguse pehme ja kuuleka koosluse, nagu tänased valitsusparteid IRL ja sotsid, kes Reformierakonnale üheski põhimõttelises küsimuses ei julge vastu vaielda. Et me liputaks kuulekalt saba ja annaks käppa, kui kästakse. Minuga ei lähe selline plaan ealeski läbi!

Mis veel olukorda mõjutas? Sel suvel olime koos opositsiooniparteidega nii lähedal uue valitsuse moodustamisele, et seda ei saanud Toompeal trooniv klikk enam tegevusetult pealt vaadata. Läksin kõige pühama – Reformierakonna ainuvalitsemise vastu.

Ma ei oska veel öelda, kes asja dirigeerisid. Mäletan, et kui minust mõjuagenti teha taheti, olid selle korraldamisel mestis siseminister Marko Pomerants, kapo toonane direktor Raivo Aeg ja Mart Laar. Kes seekordse lavastuse autorid olid, seda ma veel ei oska öelda. Aga see tuleb kindlasti välja!

Miks püütakse mind võimust eemal hoida? Sest mind võetakse tõsiselt! Juhtisin massilist rahvaliikumist Rahvarinne, mis haaras kaasa enamiku Eesti ühiskonnast ja kukutas Eestis nõukogude võimu. Äkki võin ma ka praeguse võimu ära pöörata. Mitte keegi tänastest võimumeestest selliste asjadega hakkama ei saa. Poleks saanud ka tookord, 80ndate lõpus. Pioneeridest oleksid kasvanud korralikud komnoored ja nendest omakorda parteitöötajad. On üldtuntud tõde, et iga revolutsioon hävitab need, kes ta algatasid. Mina olen siin erandiks.


Tallinna edu teeb kadedaks

Võimulolijatele käis närvidele ka see, et Tallinn areneb hoopis teiste reeglite järgi kui ülejäänud Eesti, ja palju paremini. Tallinn kasvab ja areneb. Tasuta ühistransport, pensionilisad, uued töökohad, munitsipaal-elamud, Vabaduse väljak, Harju tänava renoveerimine, õigeusu kiriku ehitamine Lasnamäele, Tondiraba jäähall. Seda loetelu võiks veel pikalt jätkata.

Milline oli sündmuste käik teisipäeval Hundisilmal? Meedia kogunes värava taha, paar-kümmend mustade näokatetega politseinikku tõrjusid neid eemale. Sealhulgas ka kohale rutanud riigikogu liikmeid, nende hulgas minu vanemat poega Erki Savisaart ja mitmeid teisi avaliku elu tegelasi.

 

Pressikonverents tegi kapo murelikuks

Kui kuulsin, et peaprokurör ja kapo peadirektor annavad pressikonverentsi, soovisin minagi seda teha. Ajakirjanikud värava taga ei saanud mingisugust informatsiooni ja ei saanud ka inimestele, kes uudiseid jälgisid, midagi edasi anda. Kaitsepolitsei tegelane Argo Kärsten teatas, et see on võimatu. Nii palju läbipaistvusest!

Nii ei jäänudki mul muud üle, kui inimesi ratastoolist rahustada, hüüda, et kõik on hästi ja selgitada neile, et minu soov oli küll pressiga suhelda, aga kaitsepolitsei ei nõustunud sellega. Mida nad kartsid, sellest ei saa ma tänini aru. Järgmisel päeval andsin ma pressikonverentsi nagunii. Kärsten tunnistas mulle, et see tegi nad murelikuks – nad arvasid, et võin sel ettekäändel üldse kaitsepolitseisse mitte kohale ilmuda. Kuid tegin lühidalt ja jõudsin akadeemilise veerandtunni sees, kuigi kahtlen, et selles majas teatakse, mis on akadeemiline veerandtund.

Ma ei taha kaitsepolitsei tegelastele midagi ette heita. Nad muretsesid, et ravimid oleksid käepärast ja tellisid isegi reanimobiili selleks päevaks Hundisilmale. Minu autojuhil lubati kapo saatel käia toidu järel ning maitsti hea meelega Hundisilma šokolaadikomme, mida ma neile pakkusin. Ma ei tea, kui palju oli kaitsepolitsei töötajaid eri kohtades Tallinnast kuni Ruhnu saareni sel päeval rakkes, aga pakun, et tegu võis olla saja inimesega vähemalt. Hundisilmal huvitasid neid eriti arhiivid ja raamatukogu, mida põhjalikult läbi tuulati. Võib-olla ongi tõsi Hannes Võrno oletus, et lihtsalt taheti teada, mis minu arhiividesse teiste poliitiliste jõudude kohta on aegadega kogunenud, kõik muu oli teisejärguline.

Kui te arvate, et ma Hundisilmal toimunut kergelt võtan, siis tegelikult nii see ei ole. Kodu on mulle sama tähtis kui igale Eesti inimesele. Määritud tunne oli, kui see seltskond Hundisilmalt lahkus. Nagu oleks röövlid käinud!

Segamini paisati raamatukogu, kaasa viidi minu fotoalbumid ja pildid. Mis muud see oli, kui mitte Hundisilma rüvetamine.

 

Kapos ajaleht Pealinn ei käi?

Kuigi sai ka nalja. Olin varem otsinud ühte CD-d, aga ei olnud seda leidnud, nii et palusin, et kui see neile nüüd näppu sattub, siis nad mind ka aitaksid. Ega nad ei olnud minust paremad otsijad. Ära viidi autotäis igasugust kraami, arvutid ja muu elektroonika. Kõige rohkem kahju on mul raamatu “Peaminister” käsikirja variantidest. Naljakas, aga ära viidi ka viimasel ajal avaldatud kirjutise “Minu haiguse lugu” käsikiri, mis oli äsja ilmunud ajalehes Pealinn. Palun Pealinna toimetusel uurida, miks Toompuiestee 3 aadressil Pealinn ei käi, et nad sel moel linnapea artikleid peavad hankimas käima.

Kapo käsutusse läksid ka minu tuttavate tüdrukute telefoninumbrid. Milleks neil seda vaja oli, ei saa aru. Loodan, et ei hakka öösiti helistama ja sõnumeid saatma. Tänaseks on saanud selgeks, et eeluurimiskohtunik kõrvaldas mind ametikohustuste täitmisest, kuigi jättis mulle linnapea ametinimetuse alles.

Niisiis olen linnapea eksiilis, nagu Otto Tief oli Stockholmis Eesti eksiilvalitsuse peaminister. Põhjuseks olevat see, et ma võivat muidu mõjutada linnavalitsuse töötajaid.

Kas tõesti keegi arvab, et ametikoht mõjutab kedagi? Kuulatakse mitte linnapead, vaid Savisaart, ja see mõju ei kao kuhugi.

 

Kas müün Hundisilma maha?

Istusin sel õhtul veel kaua ja mõtlesin, mida peale hakata. Esimene mõte oli, et müün Hundisilma maha ja kolin Tallinnasse elama. On lähemal kohtumajas käia, mis polegi väike asi, arvestades, et Annus käis kohut kaheksa aastat. Aga mõned mu sõbrad juhtisid tähelepanu sellele, et Hundisilmast on saanud sümbol ja ajalugu, millest ei tohiks loobuda.

Kahtlustused on üles ehitatud neljale episoodile. Laura Vaik on neile juba tähelepanu pööranud ja hoiatanud, et neid ei tohi tõsiselt võtta. Mõningaid inimesi, kellele kahtlustustes on viidatud, ma ei tunnegi. Teistega olen kohtunud vaid episoodiliselt. Kolmandad aga on minu lähedased sõbrad. Tunnen süümepiinu Aleksandr Kofkini pärast, keda oleksin pidanud poliitikast rohkem eemal hoidma ja mitte laskma teda kiusata. Kalev Kallo pärast muretsen vähem, tema on karastunud meremees, kellel on kindlasti kõvemad närvid kui kapo noortel poistel. Kumbki neist ei ole süüdi milleski muus kui sõpruses minuga, kes ma rahvast võõrandunud võimulolijatele ikka ja jälle pinnuks silmas olen – nii kaheksakümnendate lõpus kui tänapäeval.

Mis edasi saab? Usun, et prokuratuur ja kapo on varem või hiljem sunnitud loobuma praegustest kahtlustustest, sest need on kunstlikult konstrueeritud ja neid ei võeta tõsiselt. Naeruväärne on aga see, et Kapo poolt võeti ära mu 65. sünnipäeva kingitused, mitme aasta jooksul kogutud ja põhiliselt pangast välja võetud säästud ning muu hulgas ka kumminui, mis kingiti mulle siis, kui olin siseminister.
Näib nii, et kapo äri läks aia taha. Maha jäi üks rüüstatud kodu ja nördinud inimesed, kes sellist lugu oma külas kuidagi poleks oodanud näha.

Seda, et avantüür läbi kukub, kirjutas prokurör Laura Vaik oma kirjas peaprokurör Lavly Perlingule.

 

Prokurör Vaik on vana tuttav

“Eksikombel” sattus see kiri minu advokaatide kätte. Tagantjärele on arvatud, et see oli suur juhus ja õnnetus prokuratuurile. Ei tea. Ma tunnen Laura Vaiku ega usu, et tema teeb niisuguseid rumalaid vigu. Kunagi kümmekond aastat tagasi, kui ma olin majandusminister, saime me Laura Vaiguga tuttavaks, sest ta kuulas mind üle. Kui mu mälu mind ei peta, siis seoses Keila-Joa suvilaga. Meil tekkis vastastikku väga tore kontakt. Igatahes kui Laurale peaks selle “vea” pärast liiga tehtama, siis võtan ma ta küll oma kaitse alla.

Mis saab Hundisilmast? Saate ise aru, et ebamugav on elada nõnda rüüstatud kohas, kus käidi peaaegu vargil ja tassiti kõik laiali, ilma pererahvalt luba küsimata. Ma arvan, et Hundisilmal peab tegema puhastusriituse, mis kaotaks need jäljed, mida kutsumata külalised kaasa tõid. Muidugi on palju inimesi, kes tahavad näha rüüstatud Hundisilmat. Mõelge sellele, kui palju ainuüksi ajakirjanikke ja fotograafe on käinud ukse taga. Hundisilma uksed on vaja lahti teha, kõik külalised on teretulnud. Teeme sellel sügisel ühe Hundisilma puhastamise päeva, nii nagu toimuvad kevadtalgud.


Kapo tuleb depolitiseerida

Lõpetuseks ka kapo tulevikust. Kui uurida pisut ajalugu, siis leiab fakti, et politseiameti koosseisus olnud kaitsepolitsei juhina alustas Jüri Pihl tööd 1991. aastal. Küsimus mnemoturniiri fännidele: kes oli aastal 1991 Eesti Vabariigi peaminister? Jah, Edgar Savisaar. Rahvarinde demokraatlik valitsus ei oleks ka oma halvimates unenägudes osanud ette näha, et niiviisi pannakse alus uuele võimutruule poliitilisele politseile, kes hakkab 21. sajandi Eestis tsaariaegse ohranka kombeid ja tavasid taastama.

Kuid pole hullu. Keskerakonnal on kapo ja prokuratuuri depolitiseerimise reformikava põhijooned juba paigas. Mõistagi saadakse sellest väga hästi aru ka Toompuiestee 3 asuvas kaitsepolitsei peamajas. Ja küllap suvised sündmused, mis oleksid võinud viia teistsuguse valitsuse moodustamiseni, tundusid kapokatele elu ja surma küsimusena. Muidugi kardetakse nii kaitsepolitseis kui ka prokuratuuris, et uus valitsus ei oleks lasknud vanaviisi jätkata ning muuhulgas oleks võinud lõppeda nende inimeste karjäär avalikus teenistuses, kes on algatanud poliitilisi kriminaalasju. Ega Sinisalu pole mingi Hoover, kes iga presidendi üle elab.

Miks on artiklil selline pealkiri – mõrvakatse? Tuuli Koch kirjutas Postimehes südantlõhestava loo, kuidas kaitsepolitseis hoiti mulle minu haiglas viibimise ajal pöialt, et ma ikka välja veaks ja mulle saaks kahtluse esitada, või nagu kirjanik Kaur Kender ütles, et mind saaks surnuks piinata.
Mina ei usu, et kapos nii ambitsioonikad inimesed töötavad. Nende arvates piisabki opositsiooni vaigistamiseks sellest, kui nad alustavad menetlusi, teevad toiminguid ja levitavad sõbralike ajakirjanike vahendusel justkui kompromiteerivat materjali. Paraku mind nii kergesti ei murra. 80ndate lõpus küsis minult nii mõnigi sõber, kas ma olen hull ja KGB-d ei karda. KGB oli märksa karmima käega organisatsioon, aga ka neile sai vastu seista.

Luban, et jätkan ka edaspidi Pealinna vahendusel Tallinna inimeste kursis hoidmist sündmuste ja arengutega ning kindlustan, et kõlakate ja valede kõrval ilmuks kusagil ka tõde.

Kommentaarid (32)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

oh jah
7. okt. 2015 09:10
kas te erakonnad ei peaks koos Eesti asja ajama, mitte omavahel võitlema ja kemplema kellel rohkem võimu.
esc
6. okt. 2015 21:31
Loll jutt Loll jutt
Ülle Marianne Lääne
6. okt. 2015 11:24
TERE ARMAS EDGAR,lisan siia oma täisnime,sest olen alati olnud Sinu pooldaja ja kui oleks võimu ja raha ,siis ka suur toetaja.Olen tõe ja õiguse poolt ja Sina ja Arnold meid sellest vene ikkest päästsite.Arnold on minu hea tuttav ja tema proua Ingrid,kelle järgi sai mu tütar nime,sest vanematele lastele oli pr.Rüütel koolis direktor ja hea inimene.PALUN JA SOOVIN SIND EDGAR taas näha pukis.Ära anna alla nende lollidele tegudele,kes Sind poriga pilluvad-kuna mind nõiaks peetakse,siis julgen siis kogu hingest neile,kes Sinu vastu töötavad ,sadu kordi hullemaid kannatusi,mida pidid kannatama nende idiootide pärast. Ka mina ei karda kedagi ega midagi,ütlen alati ja kõigile seda mida mõtlen.Kuid kes on saanud minult needuse,peab seda ka kandma-see on tõsi. OLE TUBLI JA VÕITLE,KUID HOIA OMA TERVIST KA.
Indreko veel
6. okt. 2015 11:03
Jule palju on ka lolle eestlasi! Isegi liiga palju!
Indreko
6. okt. 2015 10:56
Noh on siis milleski süüdi või mitte jne, aga mõtted ja kirjutis on hea. Ega see Eesti Valitsus parem ole. Jagavad riigi, meie raha mingite pagulaste pidamiseks ja muidugi endale suurtes kogustes! Her Savisaar on Tallinna linnale andnud ikkagi hea panuse ja ärgem unustagem, et ilma temata võib-olla polekski uut Eesti Vabariiki! Sestap on mehel ikka Eestimaal jule suur mõjuvõim!
usk
6. okt. 2015 00:41
uskumatu hala
Peataolek pealinnas tuleb kohe lõpetada!
5. okt. 2015 17:48
Nõuan, et peataolek pealinnas tuleb kohe lõpetada. On täiesti lubamatu, et Võiduväljaku hoones pesitsevad palgalised kommentaatorid magavad maha esimesed 30 min. nii olulise uudise kommentaariumist. Mind, kui Tallinna elanikku, solvab hingepõhjani asjaolu, et esimesed 8 kommentaari on eranditult E.Savisaare vastuased. Nõuan selle kommentaariumi kohest kustutamist, palgaliste trollide vallandamist ning uute ja hoolsamate kommentaator-ametnike palkamist! Minu maksuaraha kulutamine nii hooletul ja priisakaval moel on häbiväärne! Palun trollide otsesel ülemusel koheselt aru anda asjaoludest, mis sellise peateolukuni viisid ning kõikide pealinlaste rahustuseks siia kommentaariumisse anda põhjalik ülevaade edasistest sammudest olukorra kiireks parandamiseks.
Steve
5. okt. 2015 16:56
Veendumused sünnivad teatavasti teadmistest ja kogemustest. "Osa asju mõeldakse lihtsalt välja, kas siis poliitilistes kuluaarides või ajakirjanike poolt toimetustes." (Keskerakond, Tallinna TV, ajaleht Pealinn jms ei ole siin kindlasti erandiks). "Tuleb aru saada, et meedia, see on eeskätt äri, kus pöörleb miljoneid ja miljoneid eurosid." Meedia alla kuulub kahtlemata ka Tallinna TV, ajaleht Pealinn jms. Kui härra Savisaar viitab megavargusele Tallinna Sadamas, IRL elamislubade müügile ning enda kirikurahaskandaalile ja praaegusele korruptsiooniskandaalile siis mulle jääb mulje nagu ta arvaks, et osa inimesi usub üht poolt ja teine teist poolt aga ma usun, et väga paljud saavad aru, et Reformierakond, IRL ja Keskerakond on kõik mustad. Mõni lammas on lihtsalt mustem kui teine, mina isiklikult pean mustemaiks Keskerakonda, kellest RE aga ka kaugele maha ei jää. Muidugi on Tallinnas ka palju häid asju nagu tasuta transport aga edu kadedus? Naeruväärne. Lasteaiad, teed, magalad, mereäär vaadake mis seisukorras need on enne kui edust räägite. Härra Savisaar kirjutab: "Kapo poolt võeti ära mu 65. sünnipäeva kingitused, mitme aasta jooksul kogutud ja põhiliselt pangast välja võetud säästud" mina loen: Kapo võttis kaasa pistisena saadud esemed ja suures koguses tundmatu päritoluga sularaha. Kapo depoliteerimist tõestaks see kui Sadamas toimunuga seoses saavad karistada Reformierakonna tegelased ja praeguse skandaaliga seoses karistatud Keskerakonna tegelased.
Margus
5. okt. 2015 15:22
Talus?! Talu on majandusüksus. Lihtsalt mingi suvaline maja kuskil metasas ei ole veel talu.
on
5. okt. 2015 23:54
see metsaveerne talu siis korter või?...mõnel ikka oma arvamus aga sinul teiste arvamus-majandusüksus- mis talu selline on?taluga või ilma aga savikat see ei murra ja suureks pinnuks on ta jah meie poisikeste valitsejate silmis, ainus kes ministri mõõtu annab oma elukogemustega on Ligi aga temagi läheb närvi,viimati Vanemuises.mis viga savika tallinnas...sõidad ilma eest sel ajal kui ma metsaveeres talvel lund kühveldan ja korra aastas ikka höövel ka lükkab aga pealinn-vot see on elu!
kt
5. okt. 2015 14:52
uskumatu kui palju ning värvikalt üks inimene valetada võib ning ikka on nii palju inimesi, kes ta sõnu kullana võtab. see on ikka utoopia piirimail juba.
Kolmandik sulas
5. okt. 2015 14:47
Kallis Edgar, Soovin liituda erakonnaga. Kellele ma kilekotiga kolmandiku sulas toon ja kelle kontole ma ülejäänud kaks kolmandikku kannan? Parimat
haha
5. okt. 2015 14:43
savisaar ajab ikka sellist möga suust välja, et ise ka ei usu
Olavi
5. okt. 2015 14:35
Valetab Savisaar, valetavad ka teised poliitikud. Seetõttu aitab nende valimisest ja las Kapo teeb oma tööd Hundisilmal ja Tallinna sadamas. Valetavad mõlemad ning Savisaar oma ego tõttu lihtsalt sipleb rohkem.
õõva
5. okt. 2015 13:54
Ei usu hästi, et kaitsjatele saadeti kogemata vale dokument. Ei ole seal ka need nii rumalad. Paberil oli kirjas 4 kahtlustust. Nüüd hakkasid kõik linnavalitsuse töötajad usinalt ennastunustavalt nendega tegelema. Sellel ajal sai prokurör aga rahulikult tegeleda mõne palju kindlama versiooni kallal. Usun ka seda, et linnapea oli tarvis kõrvaldada ametist sellepärast, et läbi lõigata "vereringe". Kui ei ole sissetulekut, ei saa ka advokaatidele maksta. Vastast ei maksa kunagi alahinnata.
Kai
5. okt. 2015 13:52
Savisaar on parim linnapea ja loodan, et õiglus võidab.
Maali
5. okt. 2015 13:48
Palun iga päev Jumalat, et Savisaare mõrtsukad saaks karistada.
Maalike
5. okt. 2015 15:38
Kas savisaar on siis juba loojakarjas???
Sten
5. okt. 2015 13:46
Kas selle mõrtsukaliku tegevuse üheks tegelaseks olnud mitte Eerik-Niles Kross. Ta ju kogu aeg segas linnavalitsuse tööd kohatute märkustega. See mees on raha eest valmis kõigeks. Kross on ise korruptsiooni meisterklass, tema elus on aset leinud vargus ja riigirahadega mehkeldamine. Hermann Simmi sättis Kross Eesti sõjasaladuste peamiseks valvuriks tänu sellele, et Simm oli äge Savisaare-vastane. Simmi tegevus läppes Tartu vanglaga, kuna temast sai reetur.
nojah
5. okt. 2015 11:48
Miks keeldus Savisaar tunnistuse (ütluste) andmisest KAPO-s? Kui linnapea on avaliku võimu esindaja, kelleks Edgar Savisaar end kahtlemata ka peab, siis kuidas käis ütluste andmisest keeldumine kokku avaliku võimu esindaja positsiooniga? Tõsi on, et seadus annab õiguse ütlustuste andmisest keeldumiseks, kuid samas on absurdne, et kui kahtlustus puudutab võimalikku korruptsioonikuritegu, milles kahtlustatakse ka avaliku võimu esindajat, et siis korruptsioonikahtlustuse alla langenud avaliku võimu esindajal oleks mingigi eetiline õigustus keelduda ütluste andmisest. Normaalne oleks hoopis see, et kui kahtlustuse alla sattunud avaliku võimu esindaja leiab, et kahtlustus on alusetu, siis ta teeks kõik endast olenava, et tegelikud kurjategijad saaks paljastatud (st asuks politseiga koostöösse). Ütluste andmisest keeldumine tähendab aga koostööst loobumist, selle tagasilükkamist. Ja kuna ka politsei on avalikes huvides tegutsev avalik-õiguslik subjekt, siis ütlustest andmisest keeldumine tähendaks antud juhul seda, et avaliku võimu esindaja (linnapea) ja poliitik (erakonna esimees) ei tunnista üldse avaliku võimu olemasolu või selle vajalikkust Eestis. Olgu kuidas on, kuid selline ES kui poliitiku poolne käitumine on absurdne, samas keskerakonna mainet sõna otses mõttes hävitav. Ja viitamine mõrvakatsele näitab minu arvates seda, et ei tajuta enam reaalsust adekvaatselt või blufitakse julmalt ja suurelt. On iseenesestki selge, et selline inimene, sellise mõtlemisega inimene, ei saaks jätkata ühegi eesti erakonna esimehena.
Madde
5. okt. 2015 11:36
see kirjutis peaks olema ka Pealinna lehes
Ülle
6. okt. 2015 11:55
Mida te teate ka Edgari eraelust,kaagutate,kui rikkeläind vanad grammafonid.Talle ei antud isegi hingetõmbe aega,selle kapo idiootide rünnaku järel ütles Edgaril süda üles-kas tahate tõesti meest tappa . Jah ka arstidel on mõningad kahtlused sokutatud bakteri suhtes.Ja kas oli ka pandud ikka õige diagnoos.TAHETI KELLEGI SOOVIL INIMEST LIHTSALT SANDISTADA-ET EEST ÄRA.
Mjah
5. okt. 2015 11:34
Edgaril ikka sulg jookseb.......
TEO
5. okt. 2015 11:11
Kes siin väitis, et "Inimesed on valinud E.Savisaare linnapeaks". Väär. Linnarahvas ei vali linnapead, seda teeb linnavolikogu (vt p 15: http://www.tallinn.ee/est/Linnavolikogu-padevus). E.Savisaar oli suurmees kuni lindiskandaalini. Kõik pärast seda on olnud suur allakäik, pöördumine läänelikust mõtteviisist ida poole (sh rahalises mõttes). Riigimehelikest aadetest pole enam midagi alles, on vaid täitmatu saama- ja kontrollihimu. Soovitaks soojalt pensionile minna ja memuaare kirjutada, sest tundub, et samal kursil jätkates on isegi lähedased inimesed kadumas (vt: http://epl.delfi.ee/news/eesti/kadri-simson-lahikuudel-selgub-kas-savisaar-votab-lahedaste-nou-kuulda-voi-mitte?id=72614355).
oPossum
5. okt. 2015 11:36
Teo, kas linnavolikogus polegi siis sinu arvates inimesed, seda enam inimesed, keda ülejäänud linnarahvas on volitanud linnapead valima? Nagu ma aru saan, kuulud ka sina nende erakondade liikmete või toetajate hulka kes seda just soovivadki, et nii nagu presidenti nii ka linnapäid ja vallavanemaid kuini lausa riigikoguni välja hoopis kusagil tagatubades rosimannuste ja nende leivaisade poolt lihtsalt käsukorras paika pandaks ja sama skeemi kohaselt ka maha võetakse kui need peaksid äkki isemõtlemise tunnuseid ilmutama. Savisaar õnneks veel selliste tagatoea linnapeade hulka ei kuulu ja see sind ilmselt häiribki või kuidas?!
Priit
5. okt. 2015 11:01
"Savisaar on ja jääb Eestimaa ausamaks inimeseks ja nendel kurjategijatel ei õnnestu oma võimu nimel seda muuta" Unustasid öelda, et Savisaar on ja jääb kogu universumi ausaimaks inimeseks. Alatu kapo julges tülitada inimajaloo suurimat geeniust, mõttehiiglast ja titaani, kes on loonud munitsipaalpolitsei ja -poe ning kapo ühel päeval maksab selle eest rängalt.
Enn
5. okt. 2015 10:38
Inimesed on valinud E.Savisaare linnapeaks ja tema ametist kõrvaldamine oli karjuv ülekohus. Savisaar oli parim linnapea, kes kunagi kuskil on olnud.
Kalle
5. okt. 2015 10:35
kes ütleb, et see haigust tekitav bakter ei sokutatud Savisaarele. Tal on ju igal pool nuhid kannul. E. Savisaar sai siis palju hääli ja tuli mõrtsukatel temast lahti saada. Nad ei arvanud, et Savisaar tuleb poliitikasse tagasi. oma tööga meie rahva heaks on ta teeninud ära hoolivate ja tänulike inimeste tunnustuse. See ei meeldi võimuahnetele inimestele hundi nahas. Arvestus on vist selline, et ilma Savisaareta ei saa Keskerakond võimule. Ja eks neile ei meeldi Keskerakonna tubli töö Tallinnas--liiga suur kontrast on riigis tehtuga. Ega valitsusele ei meeldi ka , et Tallinna maksumaksjate raha läheg tallinlaste heaks ja ei anta Brüsseli ees pugemiseks.
tagurpidi-ants
5. okt. 2015 11:54
Mulle Tallinna maksumaksjana ei meeldi, et minu raha eest trükitakse sellist jama, nagu see hr. linnapea heietus on.
Eve
5. okt. 2015 10:24
Meie riigis on nii palju valet, ebaõiglust ja viletsust tänu reformikatele ja nende pooldajatele. Aga nüüd on nende alatuste tipp. Savisaar paraneb raskest haigusest ja tema kodu minnakse puistama.Jah, see oli tõepoolest mõrvakatse. Arvati, et raske haiguse läbi teinud inimene murdub. Paistab, et omad mehed on igale poole paika pandud ja valitsuse käsutäitjad. Tõepoolest nagu siin on mitmed kirjutanud, et demokraatia on asendunud Reformi tagatoa diktatuuriga. Reformistidel pole aega tööd teha juba praegu muretsevad nad oma võimu säilitamise pärast.
X.
5. okt. 2015 15:53
Need "Eve" ja "Ott" on nii nunnud, nagu Tipp ja Täpp! Üks sulg, üks ja sama stiil, üks ja sama inimene. Haletsusväärne, kesikud.
Ott
5. okt. 2015 10:15
Jah seda ta oli. See on nii alatu, et võib võrrelda KGB tegevusega. Parimad Eestimaa inimesed ootasid südame värinaga häid teateid Savisaare tervenemisest, arstid tegid kõik, mis võimalik tema tervise nimel, kirikutes palvetati tema eest. Sellist atentaati meie armsale linnapeale poleks oodanud isegi reformikatelt ja nende pooldajatelt. Savisaar on ja jääb Eestimaa ausamaks inimeseks ja nendel kurjategijatel ei õnnestu oma võimu nimel seda muuta. Annaks Jumal, et see valitsus, mis laastab meie maad ja on tulnud võimule vaid valede, laimu ja rahva hirmutamise teel, asenduks asjaliku ja tööka valitsusega.