"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kohus mõistis Kiili endise vallavanema süüdi omastamises (0)
06. oktoober 2015
http://www.harjuelu.ee/

Harju maakohus mõistis teisipäeval Kiili endise vallavanema Valeri Kuke (50) süüdi omastamises, dokumendi võltsimises ja võltsitud dokumendi kasutamises.

Kohus määras Kukele lõplikuks kandmisele kuuluvaks karistuseks rahalise karistuse 140 päevamäära ehk 4900 eurot. Samuti peab ta tasuma sundraha ja menetluskulud 587 eurot, vahendas BNS. 

Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistuse kohaselt soovis Kukk saada tulu vallale kuuluva sotsiaalkorteri remonditöödest. “Selleks, et vältida korruptsioonivastase seaduse piiranguid, kutsus Kukk hankele oma tuttava juhitava ettevõtte, millega ta on ka ise seotud. Kuke eestvedamisel valiti see ettevõte hanke võitjaks ja sõlmiti hankeleping,” selgitas ringkonnaprokurör Gardi Anderson.

Pärast lepingu sõlmimist kanti valla poolt remondiks eraldatud 16 580 eurot läbi Kuke ja tema lähedastega seotud firmade, nii et 14 580 eurot jõudis lõpuks täielikult Kukele kuuluva ettevõtte VK Invest OÜ kontole. Ühtlasi võltsis Kukk süüdistuse järgi ka arveid, mis esitati vallavalitsusele remondiraha väljamaksmiseks. Eeluurimisel kogutud info põhjal olid remonditööde tegelikud kulud suurusjärgus 7000 eurot ja tööd tegi Kuke isa.

Kriminaalasja kohtueelse uurimise viis läbi keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ja menetlust juhtis Põhja ringkonnaprokuratuur.​

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.