Venemaa propaganda edu selles seisnebki, et valesid tambitakse järjekindlalt, seal ainult jaburused ongi. Kõige krooniks on aga ütlemine, et Venemaa pole kunagi kellelegi kallale tunginud.

Toomas Alatalu, väliskommentaator
Tsahkna: valitsus viidaku piirilepingu otsuses Tartu rahu kehtivusele (0)
08. oktoober 2015
Scanpix

Isamaa ja Res Publica Liidu esimehe Margus Tsakhna sõnul peab valitsus Eesti-Vene piirilepingu otsusesse lisama viite Tartu rahule, teatas IRL ööl vastu neljapäeva pressiteates.

Tsakhna sõnul peab valitsus Eesti-Vene piirilepingu heakskiitmisel andma ühemõttelise hinnangu, et Eesti juhindub piirileppe sõlmimisel Tartu rahulepingu artikkel 2 kehtivusest ja õigusliku järjepidevuse põhimõttest.

Tartu rahulepingu artikkel 2 järgi tunnistab Venemaa kui Nõukogude Liidu õigusjärglane ilmtingimata Eesti riigi rippumatust ja iseseisvust, loobudes vabatahtlikult ning igaveseks ajaks kõigist suveäänõigustest, mis olid seotud Venemaal Eesti rahva ja maa kohta maksvusel olnud riigiõigusliku korra kui ka rahvusvaheliste lepingute põhjal. 

“Lisame Tartu rahulepingu artikkel 2 ja Eesti Vabariigi õiguslikku järjepidevuse põhimõtet rõhutava poliitilise deklaratsiooni valitsuse otsusesse, millega kiidetakse heaks Eesti ja Venemaa vaheline piirilepe,” ütles Tsahkna. 

“Tartu rahuleping on Eesti Vabariigi sünnitunnistus, mille põhimõttelist kehtivust ei saa vahetada poliitiliseks peenrahaks,” rõhutas IRL-i esimees.  

Sotsiaalkaitseministri sõnul tähendab Eesti ja Venemaa vaheline piirileping üksnes piirijoone muutmist, kuid Eesti riik peab tingimusteta lähtuma sellest, et muus osas jääb Tartu rahuleping kehtima.

Eesti ja Venemaa vahelise Eesti-Vene riigipiiri lepingu ning kahe riigi vahelise Narva ja Soome lahe merealade piiritlemise lepingu ratifitseerimise seaduse eelnõu jõuab neljapäeval valitsuse ette.

Lepingutega määratakse kindlaks Eesti ja Venemaa vaheline riigipiir ning piiritletakse nende riikide vahelised Narva jõe ja Soome lahe merealad.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.