"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
FOTOD! Tbilisis eksponeeriti Põhjamaade moeillustratsioone (0)
15. oktoober 2015
David Khizanishvili

9. - 13. oktoobrini 2015 toimus Tbilisis, Zurab Tsereteli Moodsa Kunsti Muuseumis Eesti saatkonna eestvedamisel korraldatud rahvusvaheline näitus "Uus Põhjamaade moeillustratsioon II". 

Näitusel välja pandud töid oli võimalik osta heategevuslikul oksjonil, kogutud tulu 6000 lari (ligikaudu 2300 eurot) annetatakse heategevuseks.

Näitus toimus pikaajalise traditsiooniga Tbilisi Moenädala (Tbilisi Fashion Week) raames, tänu millele väisas väljapanekut rohkearvuliselt huvilisi ja rahvusvahelisi moeajakirjanikke.

Eesti suursaadik Gruusias Priit Turk avaldas heameelt, et avanes võimalus koostöös Rootsi, Taani ja Norra saatkondadega eksponeerida Tbilisis Põhjamaade moeillustraatorite loomingut. “Sellist unikaalset kunstiliiki, mis on segu kunstist ja moest, näidatakse maailmas harva,” märkis suursaadik. “Meil on hea meel ka selle üle, et saime näitusetööde müügi läbi heategevuseks raha koguda,” ütles Turk. Ta lisas, et huvi näituse vastu oli enneolematult suur ja kindlasti ei jää see näitus viimaseks Põhjamaade ühistööks.

Näitusetööde müügist kogutud 6000 lari (2300 eurot) kingitakse erivajadustega laste elukvaliteedi parandamisega tegelevale organisatsioonile First Step Georgia ning kodutute koerte varjupaigale Dog Organization Georgia.

Kokku oli näitusel esindatud 21 kunstniku looming Eestist, Taanist, Soomest, Rootsist ja Norrast. Näitusel eksponeeritud tööde autorid on teinud koostööd paljude maailmakuulsate firmadega nagu Lacoste, Nike, H&M jpm.

Eesti poolt toetas näituse toimumist Eesti Välisministeerium.

Näitus “Uus Põhjamaade moeillustratsioon II” oli esmalt avatud Tallinnas Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis 23. maist kuni 27. septembrini 2015. Näituse kuraator oli Toomas Volkmann, korraldaja MTÜ Kunstiloomus. Lisainfo www.exhibition.ee

Vaata galeriid (19)
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.