"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kersti Kracht: OÜ-tamine on valitsuse tegemata töö tagajärg (2)
16. oktoober 2015
Kuvatõmmis

Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni president Kersti Kracht ütles, et Eestis levinud ning vastakaid arvamusi tekitanud OÜ-tamise laialdase leviku põhjuseks on valitsuse tegemata töö. "See skeem on tagajärg sellele, et inimestel on vähenenud võimalus FIE-na tegutseda."

“2012. aastal tegi suur töögrupp, mis koosnes ettevõtjatest, juristidest ja advokatuuri liikmetest, justiitsministeeriumile ettepaneku, et FIE-nduse regulatsioon võiks sarnaneda piiratud vastutusega osaühingu omaga. Sellepeale öeldi meile ministeeriumist otse, et FIE-de vähenemine ja osaühingute arvu suurenemine on väga tervitatav nähtus. FIE-d vastutavad teadupärast kogu oma varaga ja nende maksukoormus on oluliselt kõrgemm” rääkis Kracht TTV saates “Täna+”.

Kracht nentis, et praeguses olukorras pole väljapääs ka sotsiaalmaksu 1-2% alandamine. Lahendust näeb ta inimeste väiksemas töökoormuses, miinimumtöötundide kaotamises, maksimumtöötundide kehtestamises ning maksuvaba tulu tõstmises. “Sellega muutuks OÜ-tamine ka keerulisemaks. Väga paljud inimesed pole sündinud ju ettevõtjateks, kes suudavad firmat üleval pidada ja raamatupidamiskulude eest maksta.”

Kracht lisas, et üle maailma kõigub ettevõtjate protsent 10-15% vahel. Riikides, kus on kõrged sotsiaalsed tagatised, näiteks Soomes ja Rootsis, on ettevõtluse protsent väiksem. Kus madalad, nagu näiteks Hispaanias ja Itaalias, on ettevõtluse protsent suurem. “Järelikult inimesi, kes tahavad riskida, tegelikult väga palju ei ole. Ettevõtjana on kõik riskid inimese enda kanda, töölepinguga töötades kaitseb inimest töölepinguseadus,” märkis Kracht.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

pole ullu
16. okt. 2015 13:29
lähme parem Hundisilma halba energiat sealt kilekottidega ära tooma!!!!!!! ja tegelikult võiks ju ka Pealinna toimetuses teha ühe avatud uste päeva, sest minu meelest valitseb sääl kah mingi kuri-õel vaim....muudkui öeldakse kõigi kohta sitasti...tuleks sealt see välja ajada, uksed aknad lahti hoida, enne kui päris külmaks läheb!!!!!
Kilekotipartei
16. okt. 2015 12:57
Kurioosne on see, et skeemitas beib, kelle elukaaslane on valitsusjuht ise!