"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Luisa Värk pöördub Äripäeva artikli asjus pressinõukogu poole (0)
16. oktoober 2015
Scanpix

Peaminister Taavi Rõivase elukaaslane Luisa Värk pöördub kaebusega pressinõukogu poole, kuna pole rahul, kuidas Äripäev on kajastanud tema ettevõttega seonduvat.

Värk tänas sotsiaalmeedias kõiki, et “ei läinud Äripäeva hüsteeriaga kaasa ja võtsid aega, et sisusse süübida”. Ühtlasi tänab Värk maksuametit selgitavate ja toetavate kommentaaride eest, vahendas BNS.

Värk tõdeb, et tema tegemiste ja isiku osas on kõrgendatud huvi ning lisab, et tal ei ole raske mistahes avalikku huvi pakkuva teema tõstatumise korral selgitusi jagada. “Küll aga ei pea ma võimalikuks aktsepteerida valeväiteid, ebaõigeid seoseid ja seda, et nii mulle endale kui minu ettevõttele heidetakse põhjendamatult varju,” kirjutab Värk sotsiaalmeedias.

Ta rõhutab, et talle kuuluv ettevõte on tulu väljamakseid teinud ainult palgana ning maksnud sellelt kõik tööjõumaksud. Maksuameti juhise ja kirjalike kommentaaride järgi on selline teguviis igati õiguspärane, lisab Värk.

“Aga et Äripäev ei nõustu ei minuga ega ka maksuameti hinnanguga, otsustasin enda õiguste ja Eesti väikeettevõtjate maine kaitseks pöörduda pressinõukogu poole. Soovin, et ettevõtlus oleks Eestis au sees ning ebaõigetel faktidel tuginev halvustav suhtumine ettevõtjasse saaks ühemõttelise hukkamõistu osaliseks,” märkis Värk.

Äripäev kirjutas neljapäeval, et peaminister Taavi Rõivase elukaaslane Luisa Värk eelistab töölepingule ja FIE-na tegutsemisele kasutada ettevõtluseks osaühingut, mis annab maksustamisel eelise. Mullu ligi 14 000 eurot kasumit teeninud firma ei maksnud sentigi tööjõumakse, kirjutas Äripäev.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.