"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Maarahvas: põllumajandus vajab koheselt kriisiabi (0)
17. oktoober 2015
Scanpix

Maarahva kongressi volikogu võttis vastu otsuse, milles nõutakse riigikogult ja valitsuselt üleminekutoetuste ning kriisiabi väljamaksmist, et vältida piimanduse ja sealihakasvatuse hävimist.

Laupäeval Paides kogunenud Maarahva VI Kongressi volikogu otsuses nenditakse, et põllumajandust tabanud kriis on jõudnud punkti, kus piimandus- ja sealihakasvatussektorid on hävimisohus ning Eesti on kaotamas olulist majandusharu.

“Tagamaks Eesti põllumajandustootjate konkurentsivõime ühisel Euroopa Liidu turul ja kodumaise toodangu katkematu tootmisahela Eesti tarbija jaoks tuleb Riigikogul eraldada 2016 aasta riigieelarvest vahendid lubatud 21,5 miljoni ulatuses üleminekutoetusi põllumajandustootjate toetamiseks,” rõhutatakse otsuses. 

Maarahva Kongressi volikogu leiab, et Eesti põllumehed peavad saama kriisiabi korras makstava toetuse kätte kiiremas korras, veel sel aastal ning järgmise alguses: “Kriisiabi maksmisel tuleks eelistada seakasvatuse ja piimandussektoreid. Täiendavat kriisiabi tuleb osutada veel olemasolevate emiste kasvatuse toetamiseks 5 miljoni euro ulatuses.”

Lisaks leitakse, et tekkinud kriis on oluliselt mõjutanud ka jahindust. Seetõttu peetakse vajalikuks, et valitsus alustaks kiiresti jahinduse arengukava koostamisega arvestades sealjuures seostega metsanduse ja põllumajanduse valdkonnas. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.