"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Moodne simulatsioonikeskus avati näidiselustamisega (0)
18. oktoober 2015
Scanpix

Tallinna Tervishoiukõrgkool läbis oma 75. aastapäevaks tugeva uuenduse. Kool sai endale moodsa simulatsioonikeskuse ja uued farmaatsialaborid. 75-aastane meditsiinikool tegutseb kõrgkoolina viimased kümme aastat.

Õenduse õppetooli juhataja Kristi Puusepp rääkis Tallinna TV uudistele, et simuleerida saab kõike alates õe, ämmaemanda ja hooldustöötaja esmastest toimigutest kuni harva ettetulevate situatsioonideni.

“Nukkude peal on võimalik simuleerida erinevaid tervise-, südame-, seede- ja hingamisprobleeme. Neile on võimalik sisestada erinevaid kehavedelikke, et kõik näeks võimalikult reaalne välja. Harjutamisel annab see üliõpilastele õiglase tunnetuse ning praktikaks enesekindluse,” ütles ta.

Tallinna Tervishoiukõrgkooli rektor Ülle Ernits rääkis, et kui mõelda ajaloole, on endine Tallinna Meditsiinikool üleelanud väga erinevaid aegu.

“Kool viidi asutamisel, 40-ndal aastal, Tambovisse, kus toimis kogu sõja aja. Seejärel toodi kool tagasi Tallinnasse, kus töötas kuni 1980.  kodutuna, paiknedes mööda linna laiali. Kõrgkooliks saamiseks tuli õppekavadega töötada, viia need kooskõlla kõrgharidusstandardite ja Euroopa direktiividega. Oleme sitked olnud,” rõõmustas Ernist.

Tallinna Tervishoiukõrgkool on üks kahest Eesti tervishoiu kõrgkoolist, kus saab õppida õendust, terviseedendust, farmaatsiat, optomeetriat, hambatehnikat, tegevusteraapiat ja ämmaemandust.

Lisaks on kutseõppes võimalik õppida erakorralise meditsiini tehnikuks, hooldustöötajaks ja lapsehoidjaks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.