"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ringhäälingute liit: alkoholireklaami karmistamine pärsib teletegevust (1)
19. oktoober 2015
Scanpix

Raadio- ja televisioonikanaleid koondava ringhäälingute liidu hinnangul võib alkoholireklaami korra karmistamine kaasa tuua mitme telekanali tegevuse lõpetamise.

Ringhäälingute liidu juht ja TV3 tegevjuht Priit Leito ütles lehele, et praeguse eelnõu versiooni seaduseks saamise korral võib kaduda kaks-kolm eestikeelset telekanalit, sest säärased piirangud tähendavad telereklaami surma, vahendas BNS Eesti Päevalehte.

“Selle kava kohaselt saab toodet põhimõtteliselt näidata ainult ühevärvilisel taustal. Nii televisioonis alkoholi reklaamida ei saa ja see on telereklaami lõpp,” ütles Saku õlletehase juht ja Eesti õlletootjate liidu juhatuse liige Margus Kastein lehele.

Kui suure osa alkoholireklaam televisioonis näidatud teavitusest moodustab, Leito täpselt öelda ei osanud. Ent tema sõnul on alkoholireklaam kommertstelevisioonile oluline sissetulekuallikas. “Seriaalide ja saadete nagu “Su nägu kõlab tuttavalt” tootmine muutub keerulisemaks. Kohalikud tootjad pannakse välismaa tootjatega võrreldes halvemasse seisu, sest välismaa kanalitelt näevad vaatajad reklaame muudkui edasi, rääkimata internetist,” rääkis ta.

Ehkki internetireklaami osakaal aasta-aastalt suureneb, püsib televisioon õlletootjate jaoks tähtsa kommunikatsioonikanalina. Kastein on samuti seisukohal, et alkoholireklaami piiramise korral hakkavad tarbijad eelistama välismaiseid tooteid, kuna nende reklaam jõuab tarbijani rahvusvaheliste spordiülekannete või välismaa kanalite kaudu edasi.

Sotsiaalministeerium tutvustab esmaspäeval alkoholi- ja reklaamiseaduse muutmise eelnõu, mis seab reklaamile senisest rangemad piirangud.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

W.
19. okt. 2015 18:54
Kui telekanal püsib elus ainult alkoholireklaamiga, siis ta koht ongi prügikastis.