"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Mainekas ekspert Läti TV-s: ime kui euro peaks veel 15 aastat vastu (1)
20. oktoober 2015
Die Presse

Lätit väisanud Ameerika Ühendriikide tuntud majandusprofessor James Kenneth Galbraith pole veendunud, et Euroopa ühisraha tulevikule vastu peab. Tema arvates peab Euroopa Liit oma jätkusuutlikusse säilitamiseks arenema.

“Antud hetkel on majandusolukord Euroopas küllatki keeruline, seetõttu vajab Euroopa Liit ühtset arengustrateegiat. Samas, see oleks täielik ime kui euro suudaks samal kujul veel 15 aastat vastu pidada,” sõnas Texase ülikooli õppejõud LTV hommikuprogrammis.

Galbraithi hinnangul pole EL-i majandus 2009. aasta kriisist veel piisavalt toibunud ning mõningad riigid tunnetavad siiani oma majanduses selle ränkraskeid tagajärgi. Lisaks on nähtav jätkuv ebavõrdsus Põhja- ja Lõuna-Euroopa vahel, kus on krooniline vahendite puudus. Selle tõttu on ühendusele hädavajalik ühine arengustrateegia.

Tema sõnul peab Euroopa töötama kui ühtne mehhanism, kuid see veel ei toimi. Samuti ta tunnistas, et oleks väga üllatunud kui Euroopa ühisraha suudaks praegusel kujul veel järgmised 15 aastat vastu pidada.

Majanduskriisis Kreeka valitsust läbirääkimistel võlausaldajatega nõustanud Galbraith märkis, et Kreeka pole siiani suutnud kriisi ületada ning tema majandus on endiselt väga nutuses seisus.

Kreeka parlament hääletas laupäeval, 17. oktoobril majanduseelarve vastuvõtmise poolt, kus on meetmed, mida valitsus lubas kreeditoridele vastutasuks 86-miljardilise laenu eest.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Sten
21. okt. 2015 08:41
Nii mõnedki riigid oleks paremas seisus, kui poleks astunud EL-u nende seas ka Kreeka. Igal riigil peaks olema oma raha.