"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Jahimehed tohivad tänavu küttida veel viis karu (0)
23. oktoober 2015
Scanpix

Eestis tohib karusid küttida oktoobri viimase päevani ja lõppeva nädala seisuga oli jahimeestel laskmata veel viis karu lubatud 51-st.

Augustis alanud hooajal tohivad kütid lasta 51 karu ja kõige rohkem oli selle nädala seisuga lasknud Ida-Virumaa, Harjumaa ja Lääne-Virumaa jahimehed, selgub keskkonnaameti statistikast.

Ida-Virumaa jahimehed on küttinud üheksast lubatud karust üheksa, Harjumaa jahimehed lubatud kaheksast karust seitse ja Lääne-Virumaa jahimehed on enda limiidi ammendanud, ehk lasknud kõik maakonnale lubatud seitse karu.

Esikolmikule järgnevad Jõgeva-, Järva- ja Tartumaa vastavalt kuue, viie ja viie kütitud karuga. Neis maakondades on ka karude küttimise limiit otsas.

Pärnumaa jahimehed on lasknud neljast lubatud karust kolm ja Viljandimaa jahimehed lubatud kolmest karust ühe.

Põlvamaa jahimehed on tabanud lubatud kahest mesikäpast ühe. Lääne- ja Raplamaal on kummaski maakonnas tänavu kütitud üks lubatud karu.

Hiiu-, Saare-, Valga- ja Võrumaa kütid peavad tänavu karujahist loobuma, sest nende maakondade jahimeestele karude laskmise limiiti eraldatud pole.

Pruunkaru küttimismahu otsustas keskkonnaamet lähtudes keskkonnaagentuuri (KAUR) koostatud ulukiseire aruandest ning jahindusnõukogu ettepanekutest.

Eelmisel aastal tohtis Eestis küttida 40 pruunkaru, tegelikkuses kütiti neid aga 36.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.